Na zaproszenie trzydnickiego ośrodka kultury w tym roku odpowiedziało 31 młodych artystów z przedszkoli szkół podstawowych.
Występy były oceniane w czterech kategoriach wiekowych, w których jury przyznało łącznie 10 nagród i 5 wyróżnień.
W najmłodszej grupie wykonawców, w której były oceniane przedszkolaki, jedyną nagrodę odebrała Amanda Szpyra z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Trzydnickiej. Mała wokalistka zaśpiewała piosenkę pod tytułem "Czekolady ach…".
Spośród wokalistów z klas I - III pierwsza nagroda trafiła do kolejnego przedstawiciela placówki z Woli Trzydnickiej Franciszka Hernasa, który zaprezentował utwór "Moja mama jest artystką". Drugie miejsce zajęła Zuzanna Zięba z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie, trzecie wyśpiewała Jagoda Świderek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzeczycy Ziemiańskiej, a jedyne wyróżnienie przypadło jej szkolnej koleżance Martynie Zachariasz.
W kategorii uczniów klas IV - VI jurorzy przyznali aż 5 nagród i 2 wyróżnienia. Najlepiej zaprezentowała się Julia Twardygrosz ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym z piosenką "Pierwszy raz jak sięga pamięć". Drugie miejsce ex aequo zajęły jej szkolne koleżanki Kamila Łączuk i Nikola Ufniarz. Dwie trzecie nagrody trafiły do Filipa Łączuka, także z SP w Trzydniku Dużym, oraz Emmy Dobrowolskiej z ZSP w Rzeczycy Ziemiańskiej. Na liście wyróżnionych znalazły się Milena Libida i Karolina Wojtan z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie.
Wśród najstarszych uczestników z klas VII - VIII pierwszą nagrodę wyśpiewał Stanisław Płecha z SP w Trzydniku Dużym, który ujął jurorów wykonaniem piosenki "Niech mówią". Z wyróżnieniami z przesłuchań wróciły Martyna Zaręba ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Księżej i Lena Zembrowicz z ZSP w Olbięcinie.
Małych i młodych artystów oceniali - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach Aleksandra Lipińska, Małgorzata Rachoń-Bęczyńska ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz
założyciel Kapeli Ludowej i dyrektor Centrum Usług Społecznych w Gościeradowie Roman Biss.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy odebrali dyplomy i upominki, ufundowane przez wójta Krzysztofa Serafina, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym. Oprócz jurorów nagrody wręczyła Agnieszka Nowosad z GKRPA.
https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-po-11-gminnym-konkursie-wokalnym-foto,34156.html