r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Będzie dotacja na naukę pływania
08-02-2018

Będzie dotacja na naukę pływania

Gmina Trzydnik Duży otrzyma z budżetu państwa pieniądze na organizację nauki pływania dla dzieci. W zajęciach, które rozpoczną się po feriach, weźmie udział około 90 uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych.

Takie dodatkowe lekcje dla dzieci z gminy Trzydnik Duży są organizowane od kilku lat, ale nie zawsze są współfinansowane ze środków ministerstwa sportu. Trzydnicki samorząd otrzyma dotację po raz drugi, a pieniądze wykorzysta na wynajem pływalni w Ożarowie i opłacenie instruktorów. Transport finansuje samorząd, a dzieci jeżdżą na lekcje z nauczycielami, którzy opiekują się nimi w ramach wolontariatu. 

W sumie na realizacje programu "Umiem pływać" resort sportu podzielił w tym roku 3 miliony złotych. Ponad 120 samorządów ma je wykorzystać na organizację lekcji pływania, które jest uznawane za sport najbardziej wszechstronny i bezpieczny. Według autorów programu ma to szczególne znaczenie dla rozwoju dzieci. Potwierdzają to badania, których wyniki wskazują, że mali pływacy mają lepszą koordynację ruchową i są bardziej sprawni, a poza tym ćwiczenia w wodzie i pływanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy.

 

Źródło: IAS 24

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: