r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Rozbudowa przedszkola w Olbięcinie
02-02-2018

Rozbudowa przedszkola w Olbięcinie

Maluchy z Olbięcina i okolic będą mieć lepsze warunki rozwoju. Gmina Trzydnik Duży właśnie ogłosiła przetarg na rozbudowę przedszkola, do którego nowi lokatorzy mają się wprowadzić we wrześniu.

Według władz gminnych inwestycja jest niezbędna, a wymusza ją reforma oświaty. - Gdy szkoła w Olbięcinie była placówką 8-klasową, przedszkole znajdowało się w oddzielnym budynku, w którym nie było najlepszych warunków. Po poprzedniej reformie odeszli jednak gimnazjaliści, więc przedszkole zostało zlikwidowane, a dzieci przeniesione do szkoły. Teraz wracają siódmo- i ósmoklasiści, ale w obecnym stanie lokalowym lekcje musiałby się odbywać na dwie zmiany, a do tego przybywa przedszkolaków - tłumaczy wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. 

Nowa część przedszkola powstanie w miejscu istniejącego placu zabaw, który zostanie przeniesiony. Znajdą się w niej pomieszczenia dydaktyczne, szatnie i sanitariaty, a pieniądze na ten cel będą pochodzić przede wszystkim z funduszy unijnych. Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w wysokości do 85 procent kosztów netto, będą wykorzystane na rozbudowę przedszkola i jego wyposażenie. 

Wójt Franciszek Kwiecień ma nadzieję, że wykonawcę robót uda się wybrać w tym miesiącu, by wiosną rozpocząć pierwsze prace. Rozbudowa powinna się zakończyć 31 lipca, a kolejny miesiąc samorząd chce wykorzystać na wyposażenie przedszkola. Wszystko ma być gotowe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. 

 

Źródło: IAS 24

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: