r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Po przetargu na rekultywację wysypiska
26-01-2018

Po przetargu na rekultywację wysypiska

Przetarg na rekultywacje i zamknięcie wysypiska odpadów w Rzeczycy Ziemiańskiej w gminie Trzydnik Duży jest rozstrzygnięty. Po podpisaniu umowy z firmą, która zaproponowała najkorzystniejszą ofertę, samorząd może sfinalizować zaciągnięcie pożyczki na tę inwestycję z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

- W przetargu wzięło udział 6 oferentów, którzy złożyli propozycje różniące się od siebie nawet o ponad 100 procent. Ostatecznie wybraliśmy ofertę firmy, które ma doprowadzić do zamknięcia wysypiska za ponad 240 tysięcy złotych. Taka też będzie pożyczka z funduszu, która będzie rozłożona na trzy lata i w 30 procentach może być umorzona - mówi wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. 

Wysypisko w Rzeczycy Ziemiańskiej nie jest używane od prawie 10 lat. Trzeba je zasypać, wyrównać, zamontować studzienki odgazowujące i piezometry badające jakość wód gruntowych, a na całym terenie trzeba zasiać trawę oraz posadzić drzewa i krzewy.

Termin realizacji wszystkich robót jest wyznaczony na koniec września. 

Źródło: IAS 24

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: