r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Budżet na 2018 rok uchwalony
29-12-2017

Budżet na 2018 rok uchwalony

Gmina Trzydnik Duży ma budżet na 2018 rok. W przyszłorocznym planie finansowym, który radni przyjęli w czwartek 28 grudnia, są m.in. pieniądze na solary, przedszkole i drogi. Zakładane dochody powinny sięgnąć ponad 25,5 miliona złotych, a wydatki mają być o około 2 milionów większe.

W przyszłym roku trzydnicki samorząd zamierza rozpocząć instalację kolektorów słonecznych, na które otrzyma dotację z funduszy unijnych. - Środki te wykorzystamy na zakup i montaż 420 solarów, które według szacunkowych danych mogą kosztować ponad 4,5 miliona złotych. Przetarg na realizację tej inwestycji jest prawie gotowy, a cały projekt będzie rozłożony mniej więcej po połowie na 2018 i następny rok - zapowiada wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. Większość pieniędzy będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. 

Korzystając z funduszy unijnych Gmina Trzydnik Duży w przyszłym roku chce też rozbudować przedszkole w Olbięcinie, na które otrzyma dofinansowanie w wysokości prawie 1 miliona złotych. Przetarg na wykonanie tych robót również ma być ogłoszony w najbliższych dniach. Prace mają potrwać do połowy sierpnia, by maluchy mogły korzystać z rozbudowanej placówki od nowego roku szkolnego.

Trzydnicki samorząd i jego partnerzy liczą również na dotację z budżetu państwa na modernizację drogi Słodków - Rzeczyca - Węglin. Wspólna propozycja gmin Trzydnik Duży i Kraśnik, Powiatu Kraśnickiego i Nadleśnictwa Kraśnik na razie nie została zaakceptowana do realizacji, ale szanse na pozyskanie dofinansowania jeszcze są. - Do ostatniego miejsca na liście rankingowej, gwarantującego dotację brakuje nam raptem dwóch pozycji, ale ostateczna lista zatwierdzona przez ministerstwo infrastruktury ma być ogłoszona na przełomie roku - mówi Franciszek Kwiecień. Jeśli środki z rządowego "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej" zostaną przyznane, będą wykorzystane na położenie nowej nawierzchni na odcinku o długości około 5 kilometrów i budowę 3-kilometrowego chodnika. W przyszłorocznym budżecie Rada Gminy Trzydnik Duży zapisała na ten cel 600 tysięcy złotych. 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: