r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Budżet na 2018 rok uchwalony
29-12-2017

Budżet na 2018 rok uchwalony

Gmina Trzydnik Duży ma budżet na 2018 rok. W przyszłorocznym planie finansowym, który radni przyjęli w czwartek 28 grudnia, są m.in. pieniądze na solary, przedszkole i drogi. Zakładane dochody powinny sięgnąć ponad 25,5 miliona złotych, a wydatki mają być o około 2 milionów większe.

W przyszłym roku trzydnicki samorząd zamierza rozpocząć instalację kolektorów słonecznych, na które otrzyma dotację z funduszy unijnych. - Środki te wykorzystamy na zakup i montaż 420 solarów, które według szacunkowych danych mogą kosztować ponad 4,5 miliona złotych. Przetarg na realizację tej inwestycji jest prawie gotowy, a cały projekt będzie rozłożony mniej więcej po połowie na 2018 i następny rok - zapowiada wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. Większość pieniędzy będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. 

Korzystając z funduszy unijnych Gmina Trzydnik Duży w przyszłym roku chce też rozbudować przedszkole w Olbięcinie, na które otrzyma dofinansowanie w wysokości prawie 1 miliona złotych. Przetarg na wykonanie tych robót również ma być ogłoszony w najbliższych dniach. Prace mają potrwać do połowy sierpnia, by maluchy mogły korzystać z rozbudowanej placówki od nowego roku szkolnego.

Trzydnicki samorząd i jego partnerzy liczą również na dotację z budżetu państwa na modernizację drogi Słodków - Rzeczyca - Węglin. Wspólna propozycja gmin Trzydnik Duży i Kraśnik, Powiatu Kraśnickiego i Nadleśnictwa Kraśnik na razie nie została zaakceptowana do realizacji, ale szanse na pozyskanie dofinansowania jeszcze są. - Do ostatniego miejsca na liście rankingowej, gwarantującego dotację brakuje nam raptem dwóch pozycji, ale ostateczna lista zatwierdzona przez ministerstwo infrastruktury ma być ogłoszona na przełomie roku - mówi Franciszek Kwiecień. Jeśli środki z rządowego "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej" zostaną przyznane, będą wykorzystane na położenie nowej nawierzchni na odcinku o długości około 5 kilometrów i budowę 3-kilometrowego chodnika. W przyszłorocznym budżecie Rada Gminy Trzydnik Duży zapisała na ten cel 600 tysięcy złotych. 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna