r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Podwójne święto strażaków
31-10-2017

Podwójne święto strażaków

Podwójną okazję do świętowania będą mieć w niedziele 29 października strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycy Księżej w gminie Trzydnik Duży. Podczas uroczystości z okazji 90-lecia działalności druhowie odbiorą oficjalnie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, kupiony dzięki wsparciu Unii Europejskiej.

Poczty sztandarowe gminnych jednostek OSP zbiorą się o 11.45 na placu przy miejscowej remizie, gdzie w południe rozpocznie się polowa msza święta. Po eucharystii odbędzie się uroczyste poświęcenie średniego samochodu pożarniczego "Iveco", który został zakupiony w ramach wspólnego projektu, realizowanego przez Zarząd Wojewódzki Związku OSP RP. Pojazd kosztował prawie 740 tysięcy złotych, z czego 60 procent to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, a reszta z budżetu gminy. Do tej pory strażacy z Rzeczycy Księżej mieli do dyspozycji ciężki samochód "Jelcz" i lekkiego "Lublina", który ma być przekazany innej jednostce. 

Niedzielne święto będzie również okazją do wręczenia medali, odznak i odznaczeń dla wyróżniających się druhów. Najwyższe odznaczenie strażackie - Złoty Znak Związku OSP RP - otrzyma wiceprezes zarządu oddziału gminnego tego związku i wieloletni prezes OSP w Rzeczycy Ziemiańskiej Lucjan Jabłoński. Ponadto 4 druhów odbierze złote medale za zasługi dla pożarnictwa, 7 - srebrne, a 15 - brązowe. Kolejnych 8 osób zostanie uhonorowanych odznaką "Strażak Wzorowy, a 39 - medalami za wieloletnią służbę. W tej ostatniej grupie będą m.in. druhowie, którzy należą do straży 65 i 60 lat. Podczas niedzielnej uroczystości zostaną także docenieni chłopcy i dziewczęta, należący do młodzieżowych drużyn pożarniczych. Złote odznaki MDP otrzyma 16 osób, srebrne - 9, a brązowe - 15. 

Świętowanie zakończy defilada poddziałów i koncert orkiestry dętej OSP Kraśnik. 


(fot. OSP Rzeczyca Księżą)

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-podwojne-swieto-strazakow,18236.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna