r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Rada o podatkach i rekultywacji wysypiska
31-10-2017

Rada o podatkach i rekultywacji wysypiska

Większość stawek podatkowych w gminie Trzydnik Duży w przyszłym roku nie zmieni. Podczas sesji w czwartek 26 października radni postanowili, że podatki - rolny, leśny i od środków transportu pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Podatek od nieruchomości ma być wyższy o poziom inflacji, czyli prawdopodobnie o kilka groszy, ale uchwała w tej sprawie będzie przyjęta po zaopiniowaniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na sesji w listopadzie.

Ponadto rada zgodziła się na zaciągnięcie preferencyjnej pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, która będzie przeznaczona na rekultywację i zamknięcie wysypiska odpadów w Rzeczycy Ziemiańskiej. - Nie używamy go prawie 10 lat, a po wprowadzeniu tak zwanej rewolucji śmieciowej odpady z naszej gminy trafiają do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Kraśniku. Szacujemy, że likwidacja wysypiska będzie kosztować około 400 tysięcy złotych i o taką kwotę będziemy zabiegać w funduszu, który w 30 procentach może ją umorzyć - tłumaczy Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. 

Wniosek o przyznanie pożyczki ma być złożony w tym roku, rekultywacja jest planowana na 2018 rok, a spłata na lata 2019 - 2021. 


(fot. arch. UG Trzydnik Duży)

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-rada-o-podatkach-i-rekultywacji-wysypiska,18230.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: