r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Powiatowe przesłuchania jesiennych recytatorów
25-10-2017

Powiatowe przesłuchania jesiennych recytatorów

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym będzie w środę 25 października gościć uczestników powiatowego etapu Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. W przesłuchaniach, które rozpoczną się o 10.00 zapowiedziało udział 30 wykonawców.

Gminę Trzydnik Duży będzie reprezentować 6 recytatorów, a pozostali przyjadą z gmin Annopol, Gościeradów, Kraśnik i Urzędów oraz z Kraśnika.

W tym roku tematem przewodnim konkursu są słowa Bolesława Leśmiana - "Jesień, przez górskie idąc przełęcze, Miast serca - liść mi szkarłatny wkłada", które nawiązują do 140. rocznicy urodzin tego autora i 80. rocznicy jego śmierci. 

Każdy z recytatorów będzie mógł zaprezentować jeden utwór prozatorski lub wiersz. Uczniowie szkół podstawowych będą mieć do dyspozycji około 3 minut, natomiast prezentacje w wykonaniu starszych recytatorów nie powinny przekraczać 5 minut.

Najciekawsze recytacje zostaną nagrodzone upominkami i nominacjami do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się pod koniec listopada w Lublinie.

Pełny program powiatowych eliminacji 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego z listą wykonawców jest dostępny na stronie: www.goktrzydnikcom.pl. 

 

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-powiatowe-przesluchania-jesiennych-recytatorow,18214.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna