r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Czy będą pieniądze na połączenie ważnych dróg?
08-10-2017

Czy będą pieniądze na połączenie ważnych dróg?

Gmina Trzydnik Duży jest wśród samorządów, które czekają na podział pieniędzy z rządowego "Programu rozwoju infrastruktury gminnej i powiatowej". Jeśli otrzyma dotację wykona kolejny fragment trasy Wola Trzydnicka - Agatówka, który połączy drogę wojewódzką 855 Olbięcin - Stalowa Wola z powiatową Trzydnik Duży - Agatówka - Salomin.

- Chodzi o odcinek o długości około 700 metrów, który na razie tylko w części jest wyłożony asfaltem, a reszta jest utwardzona tłuczniem. Nawierzchnia jest w bardzo złym stanie, a inwestycja jest dość poważna, ponieważ ze względu na ukształtowanie terenu musimy wykonać m.in. dwa zbiorniki na wody opadowe. Teraz przy większym deszczu albo roztopach woda płynie w poprzek drogi - tłumaczy wójt Gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. 

Kosztorysowa wartość inwestycji to około 1 miliona 200 tysięcy złotych. Połowę środków samorząd może otrzymać z budżetu państwa, a resztę zapewni razem z Powiatem Kraśnickim.

Samorządy, które starają się o dotacje, liczą na decyzje o podziale środków przed końcem roku, tak by zimą przygotować przetargi na wykonanie robót, które są planowane na 2018 rok. 

W obecnym naborze przy rozpatrywaniu wniosków obowiązują nowe kryteria oceny. Dodatkowe punkty są przyznawane m.in. samorządom o dochodach niższych niż średnia w województwie oraz na inwestycje w obszarach, na których występuje najwyższe ryzyko wystąpienia wypadku drogowego.

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-czy-beda-pieniadze-na-polaczenie-waznych-drog,18125.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna