Seniorzy należą do tej grupy osób, które najczęściej są ofiarami nieuczciwych przedstawicieli handlowych, oferujących różne produkty czy usługi. Starsze osoby także coraz bardziej przekonują się do zakupów przez internet czy bankowości elektronicznej. W obydwu sytuacjach powinni wiedzieć jak nie dać się oszukać.
Seniorom z gminy Trzydnik Duży z pomocą przychodzi miejscowy ośrodek kultury, który razem z Urzędem Komunikacji Elektronicznej organizuje szkolenia "Wiem co podpisuję" i "J@ online". Takie zajęcia odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym 19 marca.
Prowadzący szkolenia przedstawiciel UKE podpowie seniorom jak poruszać się po cyfrowym świecie, bronić się przed nadużyciami telekomunikacyjnymi, oszustwami i wyłudzeniami z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej. Wyjaśni również co to jest phishing i spoofing i opowie o innych bieżących cyberzagrożeniach. Ekspert pomoże też w sprawach, związanych z zawyżonymi rachunkami i odszkodowaniami oraz przeniesieniem numeru telefonu, w tym bezpiecznym zawieraniem umów.
Na warsztaty, które trwają w zależności od aktywności uczestników, od 45 do 120 minut, nie trzeba się wcześniej zapisywać. Te w GOK w Trzydniku Dużym rozpoczną się o 10.00.