r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

"Erasmus+" w Hiszpanii
26-09-2017

"Erasmus+" w Hiszpanii

Delegacja Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym wróciła z kolejnego spotkania szkół, które w ramach międzynarodowego programu „Erasmus+” realizują projekt „Europen Possibilities”, czyli „Europejskie możliwości”. Tym razem gospodarzem wizyty uczniów i nauczycieli z Polski, Danii, Słowenii, Łotwy i Niemiec była hiszpańska Walencja.

Polskę reprezentowali uczniowie Dominik Duda i Gabriel Niezgoda, a towarzyszyli im koordynatorka projektu w trzydnickim gimnazjum Anna Skrzypek oraz Ewa Madras i Łukasz Matyzbon. 

Gospodarze powitali zagranicznych gości krótkim programem artystycznym w wykonaniu uczniów szkoły Colegio Pureza De Maria, po którym na miejscowym boisku odbyły się wspólne gry i zabawy integracyjne. 

Kolejnymi punktami programu było zwiedzanie szkoły, a także udział w warsztatach chemicznych oraz grze miejskiej, nawiązującej do historii, architektury i najciekawszych miejsc w Walencji.

Okazją do lepszego poznania hiszpańskiego systemu szkolnictwa było spotkanie w lokalnym departamencie edukacji, a potem gospodarze przygotowali cykl warsztatów, m.in. rozwijających kreatywność i umiejętność pracy w zespole. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, na przykład jak dobrze przygotować się do rozmowy z potencjalnym pracodawcą, w tym jak ważny w takich sytuacjach jest języka ciała. Celem tych spotkań było jak najlepsze przygotowanie młodzieży do poszukiwania zatrudnienia i poznanie rynku pracy w krajach Unii Europejskiej.

Bardzo ciekawa okazała się również wizyta w wytwórni gitar, gdzie uczniowie mogli prześledzić cały proces powstawania tych instrumentów i poznać tajniki budowy gitary do flamenco.

Podczas wizyty na Półwyspie Iberyjskim zagraniczne delegacje były też na kamienistej plaży w Denii, w fabryce porcelany oraz w Orxata Museum, gdzie przyglądali się produkcji popularnego w Walencji napoju Orxata.

Ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie Oceanografic Arca del Mar, w którym są krokodyle, pingwiny, żółwie, lwy morskie i wiele innych gatunków ryb oraz zwierząt, a także wizyta w tak zwanym szpitalu dla zwierząt, gdzie w leczy się chore i niepełnosprawne zwierzęta morskie. 

Projekt "European Possibilities" jest realizowany od 2015 roku. Gimnazjum w Trzydniku Dużym gościło swoich zagranicznych partnerów we wrześniu ubiegłego roku, a ostatnie spotkanie jest planowane na kwiecień 2018 roku w duńskiej Kopenhadze. 

 

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-erasmus-w-hiszpanii-foto,18056.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: