r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Inwestycje drogowe na finiszu
25-09-2017

Inwestycje drogowe na finiszu

Rolnicy z gminy Trzydnik Duży mają lepszy dojazd do pół położonych przy drodze Łychów Szlachecki - Zielonka. Przebudowa odcinków o łącznej długości ponad 200 metrów kosztowała prawie 300 tysięcy złotych z czego około 40 tysięcy to środki z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Trwają również prace przy odnowie dróg w miejscowości Rzeczyca Ziemiańska - Warsztaty oraz między Liśnikiem Małym a Starą Wsią. Pierwsza prowadzi m.in. do firmy, zajmującej się recyklingiem, która będzie współfinansować inwestycję. Koszt prac to prawie 260 tysięcy złotych, które zostały podzielone między samorząd i jej partnera po połowie. Droga Liśnik Mały - Stara Wieś zostanie wyremontowana wyłącznie z gminnych pieniędzy. Nowa nawierzchnia będzie kosztować prawie 80 tysięcy złotych.

Gmina Trzydnik Duży przygotowuje się już do przyszłorocznych inwestycji, dlatego złożyła wniosek o przyznanie dotacji z rządowego "Programu rozwoju infrastruktury gminnej i powiatowej". Tym razem samorząd będzie się starać o środki na przebudowę kolejnego odcinka trasy Wola Trzydnicka - Agatówka, która połączy drogę wojewódzką Olbięcin - Stalowa Wola z trasą powiatową Trzydnik Duży - Agatówka - Salomin. 

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-inwestycje-drogowe-na-finiszu,18047.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna