r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Plakat programu profilaktyki raka piersi dla kobiet w wieku 45-74 lat, pokazujący uśmiechnięte kobiety idące obok siebie, informacje kontaktowe i daty.
08-07-2024

Mammografia za darmo na miejscu

Według badań Koalicji "Wspólnie dla zdrowia kobiet" w Polsce wykrywalność raka piersi we wczesnym stadium wynosi około 41 procent, podczas gdy w innych krajach europejskich przekracza 50 procent. Lekarze alarmują, że wykrywamy raka zbyt późno, a wiele kobiet trafia do lekarza już w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej.

Wciąż najbardziej skuteczną metodą przeciwdziałania zachorowaniom są badania mammograficzne, które często można wykonać bezpłatnie. W tym miesiącu taką okazję będą mieć mieszkanki gminy Trzydnik Duży. Specjalny ambulans stanie na placu przy urzędzie gminy w środę 10 lipca, ale zainteresowane pacjentki powinni się wcześniej zarejestrować.

Z bezpłatnych badań w ramach programu profilaktycznego będą mogły skorzystać panie w wieku już od 45 nawet do 74 lat. Pacjentki nie muszą mieć żadnych skierowań, wystarczy, że zgłoszą się na badania z dowodem tożsamości, a wcześniej zarejestrują telefonicznie pod numerem: 61 222 37 00 i 583 257 602, albo zapiszą przez internet, korzystając z formularza, który jest dostępny na stronie: www.mammo-med.pl

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20 procent wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek, a ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Badania kliniczne wykazały, że w grupie kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które korzystały z badań mammograficznych co dwa lata, umieralność spadła prawie o 30 procent. Dlatego lekarze przekonują, że warto badać się systematycznie i nie pozwolić na rozrost zmian. Podkreślają przy tym, że najważniejszym czynnikiem, który wpływa na wyniki leczenia, a nawet na całkowite wyleczenie, jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium.


(fot. organizatorzy)

 

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-mammografia-za-darmo-na-miejscu,31143.html?p=1

 

Plakat programu profilaktyki raka piersi dla kobiet w wieku 45-74 lat, pokazujący uśmiechnięte kobiety idące obok siebie, informacje kontaktowe i daty.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: