r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Młoda dziewczyna śpiewa do mikrofonu na scenie na zewnątrz, ubrana w biało-różową sukienkę, w tle widoczne drzewa i banery.
24-06-2024

Znowu są wakacje!

Kilkaset osób rozpoczęło wspólnie wakacje na dwóch imprezach, które w sobotę 22 czerwca odbyły się w Węglinie w gminie Trzydnik Duży. Po południu na placu przy remizie miejscowej OSP najpierw bawiły się głównie dzieci, a wieczorem dołączyli do nich także starsi uczestnicy.

Byli to nie tylko mieszkańcy Węglina czy okolicznych miejscowości, ale również goście z innych części gminy, a nawet z Kraśnika czy ze Zdziechowic w gminie Zaklików na Podkarpaciu.

- Dzieci najbardziej oblegały "Transformersy" i wodne zjeżdżalnie, dorosłych najwięcej było na koncercie disco polo, a wśród przedstawicieli różnych pokoleń ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sokolnicze - podsumowują organizatorzy.

W pierwszej części sobotniego powitania wakacji wystąpiło kilkunastu laureatów tegorocznego Konkursu Wokalnego "A ja śpiewam", a także soliści i zespół tańca ludowego GOK, grupa akrobatyczna "Akro Trzy" i grupa taneczna "Cool Crew". Ta ostatnia podczas festynu odebrała z rąk wójta gminy Trzydnik Duży Krzysztofa Serafina nagrody za upowszechnianie kultury. W ten sam sposób zostały uhonorowane dwie wokalistki - Julia Twardygrosz i Alicja Mozgawa.

Uczestnicy pikniku chętni odwiedzali również Mini-Zoo i brali udział w warsztatach wykonywania wyrobów z wełny i z gliny.

Wszystkie te atrakcje były aktualne również podczas drugiej imprezy "Sobótki ze Świteziem". Oprócz podziwiania występów lokalnych artystów, goście bawili się na koncercie discopolowej grupy "Solaris", a także obejrzeli widowisko sobótkowe w wykonaniu Zespołu "Świteź" z Węglina. Oprócz przedstawienia uczestnicy imprezy uczyli się wicia wianków z "Pleciugami" z Rzeczycy Księżej i wzięli udział w obrzędzie puszczania wianków na rzece Karasiówce.

O podniebienia gości sobotnich pikników zadbały koła gospodyń wiejskich z Liśnika Małego, Węglina, Węglinka, Woli Trzydnickiej, Łychowa Szlacheckiego i Suchodołów z sąsiedniej gminy Gościeradów oraz Zespół "Świteź". Na swoich stoiskach gospodynie oferowały za darmo m.in. chłodnik, kwaśne mleko z kartoflami i skwarkami, zupę pokrzywową i kilka rodzajów pierogów.

Trzeci Rodzinny Festyn "Witamy wakacje" zorganizowali wójt, Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzydniku Dużym, a organizatorami wieczornych atrakcji byli Zespół "Świteź" i KGW Węglin.

Partnerami wydarzenia "Sobótki ze Świteziem" było Województwo Lubelskie - Lubelskie Smakuj Życie i Powiat Kraśnicki, a patronami honorowymi - marszałek województwa lubelskiego i starosta kraśnicki. Impreza była współfinansowana przez Stowarzyszenie "Aktywne Lubelskie Lokalnie".

 

(fot. GOK w Trzydniku)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-znowu-sa-wakacje-foto,31055,1.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: