r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Napis "SOBÓTKI ZE ŚWIETEM" w białych literach na niebieskim tle, flankowany kolorowymi kwiatami.
20-06-2024

Wakacje czas zaczynać

Mieszkańcy Węglina i okolicznych miejscowości w gminie Trzydnik Duży na brak propozycji na pierwszy weekend wakacji nie mogą narzekać. W najbliższą sobotę na placu przy remizie miejscowej OSP odbędą się dwie imprezy, z których pierwsza jest adresowana głównie do dzieci, a druga do starszych gości.

Od 15.00 na plenerowej scenie będą występować laureaci tegorocznego Konkursu Wokalnego "A ja śpiewam", który w maju zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym. Na jego zaproszenie odpowiedziało 26 artystów w wieku przedszkolnym oraz uczniów wszystkich klas szkół podstawowych, którzy w trzech kategoriach wiekowych zdobyli 10 nagród i 3 wyróżnienia. Oprócz nich swoimi zdolnościami pochwalą się soliści i zespół tańca ludowego GOK, grupa taneczna "Cool Crew" i grupa akrobatyczna "Akro Trzy".

Uczestnicy festynu będą się mogli również pobawić z "Transformersami", obejrzeć pokazy sokolnicze, odwiedzić Mini-Zoo z owcami, konikami i kozami, a także wziąć udział w warsztatach wykonywania wyrobów z wełny i z gliny oraz skosztować lokalnych potraw. Te ostatnie przyrządzają koła gospodyń wiejskich z Liśnika Małego, Węglina, Węglinka, Woli Trzydnickiej, Łychowa Szlacheckiego i Suchodołów z sąsiedniej gminy Gościeradów.

Wszystkie te atrakcje będą aktualne również podczas drugiej imprezy "Sobótki ze Świteziem", której organizatorzy będą mieć propozycje także dla dorosłych gości. Zabawa rozpocznie się o 17.00 występami lokalnych artystów, dwie godziny później rozpocznie się koncert discopolowej grupy "Solaris", a około 21.00 Zespół "Świteź" z Węglina zaprasza na widowisko sobótkowe. - Będzie to nieco zmieniona wersja przedstawienia, które pokazaliśmy m.in. na jednej z ostatnich edycji Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie - zapowiada kierownik artystyczny zespołu Ewa Miśkiewicz.

W programie wieczornej imprezy jest również wicie wianków z "Pleciugami" z Rzeczycy Księżej i szukanie kwiatu paproci.

Na trzeci Rodzinny Festyn "Witamy wakacje" zapraszają wójt, Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzydniku Dużym, a organizatorami wieczornych atrakcji są Zespół "Świteź" i KGW Węglin.

Tym, którym sobotnich wrażeń nie wystarczy, można polecić "Sobótki", zaplanowane dzień później w Rzeczycy Księżej. Poza bogatą ofertą kulinarną, organizatorzy proponują m.in. występy miejscowych KGW, pływanie łódką po stawie, puszczanie wianków, Mini Zoo, pokazy strażackie i dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych. Gwiazdą wieczoru będzie Paweł "Biba" Binkiewicz.


(fot. organizatorzy)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-wakacje-czas-zaczynac,31035.html?p=1

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: