r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Plakat informacyjny o spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Gminy w Tyczynie, 17 czerwca 2024, z logotypami instytucji.
14-06-2024

Informacje o dotacjach na czyste powietrze

Pieniądze z rządowego programu "Czyste powietrze" są teraz dostępne dla większej grupy wnioskodawców. Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży, którzy chcą skorzystać z tej formy wsparcia, będą mogli w przyszłym tygodniu na miejscu otrzymać szczegółowe informacje na ten temat.

Spotkanie w tej sprawie odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca o 14.00 w sali konferencyjnej urzędu gminy.

Od 22 kwietnia obowiązują nowe zasady udzielania pomocy z programu "czyste powietrze". Chodzi przede wszystkim o obowiązek wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), a także o możliwość uzyskania najwyższego poziomu dofinansowania tylko na jeden budynek mieszkalny albo jeden lokal w takim budynku. Inna, znacznie łatwiejsza, jest również procedura składania i rozpatrywania wniosków o przyznanie pomocy.

Nadal warunkiem przyznania dofinansowania jest odpowiedni dochód. W podstawowej części programu nie powinien on przekraczać 135 tysięcy złotych rocznie. W części "podwyższonej" próg wynosi 1894 złotych na osobę w gospodarstwie wieloosobowym i 2651 złotych w gospodarstwie jednoosobowym. W "najwyższej" części programu progi te są ustalone na poziomie 1090 złotych na osobę w gospodarstwie wieloosobowym i 1526 złotych w gospodarstwie jednoosobowym.

Informacje o tym na co można przeznaczyć dotacje, co trzeba zrobić, by dostać dofinansowanie i jak je rozliczyć, będzie można uzyskać podczas piątkowego spotkania.


(fot. UG Trzydnik Duży)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-informacje-o-dotacjach-na-czyste-powietrze,30995.html?p=1

 

Plakat informacyjny o spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Gminy w Tyczynie, 17 czerwca 2024, z logotypami instytucji.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: