r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Trzech mężczyzn siedzi przy stole w jasnym pomieszczeniu, środkowy uśmiecha się do kamery, a pozostali dwaj patrzą w stronę dokumentów.
27-05-2024

Będą nowe, lepsze drogi i sprzęt do ich utrzymania

Budowa i modernizacja kolejnych dróg w gminie Trzydnik Duży została potwierdzona. Samorząd właśnie podpisał umowę z firmą, która zrealizuje inwestycję, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić ze źródeł zewnętrznych.

- Od potencjalnych wykonawców komisja przetargowa otrzymała dwie oferty. Obydwie przekraczały wartość kosztorysową planowanych zadań, ale na ostatniej sesji poprzedniej kadencji radni zgodzili się zwiększyć środki na tę inwestycję, a to pozwoliło rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą robót - mówi wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Ostatecznie realizacja całego projektu będzie kosztować prawie 7 milionów 400 tysięcy złotych, ale z własnego budżetu gmina wyda niecałe 750 tysięcy. 5 milionów 985 tysięcy złotych będzie stanowić dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład", a pozostałe prawie 670 tysięcy to dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dotacja z RFRD zostanie wykorzystana na przebudowę drogi w Rzeczycy Księżej ("Korei") przy stawie nr 1. Pozostałe prace, współfinansowane ze środków "Polskiego Ładu", to remont dróg Wola Trzydnicka - Agatówka i w Wólce Olbięckiej, przebudowa tras w Olbięcinie i Rzeczycy Księżej (Korei) do torów, utwardzenie płytami betonowymi drogi w Łychowie Szlacheckim oraz utwardzenie innych tras 300 tonami kruszywa.

Pieniądze z "Polskiego Ładu" trzydnicki samorząd przeznaczy również na zakup sprzętu do utrzymania dróg. Będą to m.in.: pług do odśnieżania, ciągniki rolnicze, ładowacz z osprzętem i kosiarki.

Czas wykonania wszystkich robót i zakupów sprzętu jest wyznaczony na 10 miesięcy.


(fot. UG Trzydnik Duży)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-beda-nowe-lepsze-drogi-i-sprzet-do-ich-utrzymania,30882.html?p=1

 

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: