r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Młoda dziewczyna śpiewająca do mikrofonu z skupionym wyrazem twarzy. Tło sceny zdobią abstrakcyjne formy w czerwono-czarnych barwach.
23-05-2024

Po 9. Gminnym Konkursie Wokalnym

„Zaczarowane pudełko”, „Ale jazz”, „Nie bój się chcieć”, „Zuzia lalka nieduża” czy „Naprawię świat”. Tych i ponad 20 innych utworów można było posłuchać w środę 22 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym w wykonaniu uczestników Gminnego Konkursu Wokalnego pod hasłem „A ja śpiewam…”, który trzydnicka placówka zorganizowała po raz dziewiąty.

Na zaproszenie trzydnickiego ośrodka kultury w tym roku odpowiedziało 26 artystów w wieku przedszkolnym oraz uczniów wszystkich klas szkół podstawowych.

Występy były oceniane w trzech kategoriach wiekowych, w których jury przyznało łącznie 10 nagród i 3 wyróżnienia.

W najmłodszej grupie wykonawców, w której były oceniane przedszkolaki, jedyną nagrodę odebrała Amanda Szpyra z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Trzydnickiej.

Spośród wokalistów z klas I - III dwie równorzędne pierwsze nagrody trafiły do kolejnej przedstawicielki szkoły w Woli Trzydnickiej Kamili Łączuk i do Hanny Jagiełło z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie. Drugie miejsce zajęła Iga Zaręba ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Księżej, trzecie wyśpiewała Jowita Zięba z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzeczycy Ziemiańskiej, a jedyne wyróżnienie przypadło jej szkolnej koleżance Klaudii Pelc.

W kategorii uczniów klas IV - VIII jurorzy przyznali aż 5 nagród i 2 wyróżnienia. Najlepiej zaprezentowały się Alicja Mozgawa z ZSP w Olbięcinie i Julia Twardygrosz ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym. Drugie miejsce, także ex aequo, zajęli Marcel Zięba z ZSP w Rzeczycy Ziemiańskiej i Martyna Zaręba z SP w Rzeczycy Księżej. Trzecią nagrodę otrzymała Nikola Ufniarz z SP w Trzydniku Dużym, a wyróżnienia zdobyły uczennice ZSP w Rzeczycy Ziemiańskiej - Zuzanna Sobieszczańska i Milena Oklecińska.

Małych i młodych artystów oceniali - Małgorzata Rachoń-Bęczyńska ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku, Anna Stylińska-Dudek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzkowicach, bibliotekarka z ZSP w Woli Trzydnickiej Dorota Laskowska oraz instruktor muzyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Gościeradowie Jarosław Chmielewski.

Laureaci otrzymali w nagrodę książki i karty podarunkowe różnej wartości, którymi zostali obdarowani także pozostali uczestnicy tegorocznego konkursu.

Oprócz członków jury trofea wręczyły przedstawicielki organizatorów - reprezentująca wójta Krzysztofa Serafina przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzydniku Dużym Ewa Miśkiewicz i dyrektor miejscowego ośrodka kultury Ewa Sobota.

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-po-9-gminnym-konkursie-wokalnym-foto,30873,1.html

 

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: