r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Jubileuszowe spotkanie poetów
22-05-2024

Jubileuszowe spotkanie poetów

Lista uczestników 25. edycji Powiatowych Spotkań Poetów "Stacja poezja" została zamknięta. Organizatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym przyjęli zgłoszenia od prawie 20 autorów z trzech gmin powiatu kraśnickiego. Na prezentacje ich tekstów zapraszają w piątek 24 maja.

Udział w jubileuszowym spotkaniu na "Stacji poezja" zadeklarowali autorzy z gmin Gościeradów, Trzydnik Duży i Zakrzówek. Każdy osobiście przeczyta lub wyrecytuje dwa napisane przez siebie wiersze o różnej tematyce.

 
Autorskie prezentacje rozpoczną się w trzydnickim ośrodku kultury o 10.00, a będzie im towarzyszyć recital Kingi Suchory-Gnap i wystawa fotografii Mateusza Morszczyzny.

Kinga Suchora-Gnap jest wychowanką GOK w Trzydnik Dużym, gdzie od 5 roku życia uczęszczała na zajęcia wokalne i uczyła się gry na pianinie. Po zdobyciu pierwszych szlifów artystycznych w trzydnickim ośrodku kultury rozwijała swoje zdolności w szkołach muzycznych, najpierw I stopnia w Kraśniku, a potem II stopnia w Lublinie. Kolejnym etapem były studia w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Mateusz Morszczyzna jest absolwentem turystyki i rekreacji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który wolne chwile poświęca na fotografowanie. To - jak sam mówi - jego główne hobby, pasja i ulubiona forma relaksu. Najchętniej fotografuje krajobraz i przyrodę, ale nie stroni również od fotografii okolicznościowej i portretu.

Do posłuchania autorskich wierszy i pięknego głosu oraz obejrzenia ciekawych zdjęć zachęcają GOK w Trzydniku Dużym i Starostwo Powiatowe w Kraśniku.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-jubileuszowe-spotkanie-poetow,30869.html?p=1

 

Plakat wydarzenia "25. Powiatowe Spotkania Stacja Poezja" z datą 24 maja 2024, z programem zawierającym recital, występy, wystawę fotografii i prezentacje kultury. Grafika z żółtym spiralnym wzorem.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: