r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Plakat koncertu Alicji Majewskiej z datami i miejscem występu, ozdobiony bliskim portretem uśmiechniętej blond kobiety.
09-05-2024

Spotkanie z kolejną gwiazdą piosenki

Koncert Haliny Frąckowiak w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, który odbył się w marcu tego roku, nie był jednorazowym wydarzeniem z udziałem legendy polskiej piosenki i estrady. W przyszłym miesiącu placówka zaprasza na spotkanie z kolejną gwiazdą, którą tym razem będzie Alicja Majewska.

Jej piosenek na żywo będzie można posłuchać w poniedziałek 10 czerwca, ale dystrybucja biletów już się rozpoczęła. Można je kupić w cenie 100 i 80 złotych na stronie: kupbilecik.pl albo bezpośrednio w trzydnickim ośrodku kultury.

Urodzona we Wrocławiu Alicja Majewska jest absolwentką Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita, a trzy lata później rozpoczęła karierę solową, prezentując się szerszej publiczności w programie telewizyjnym piosenek Hanki Ordonówny "Miłość ci wszystko wybaczy". Została wtedy zauważona nie tylko przez fanów i środowisko, ale również przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z "Teatrem na Targówku" w Warszawie.

Alicja Majewska koncertowała w wielu krajach Europy i Azji, a także w ośrodkach polonijnych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. Była wielokrotnie nagradzana na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także doceniana przez zagranicznych jurorów, którzy przyznali jej m.in. Grand Prix w Rostock'u i w Hawanie.

Oprócz występów solowych Alicja Majewska śpiewała w duetach, z Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Dorotą Osińską, Grzegorzem Markowskim, czy Ryszardem Rynkowskim. Nagrała również kilka płyt z kolędami, które wykonywała m.in. z Łucją Prus, Jerzym Połomskim i Haliną Frąckowiak. W repertuarze ma także pieśni sakralne oraz udział w oratoriach Włodzimierza Korcza i Ernesta Brylla.

"Jeszcze się tam żagiel bieli", "Odkryjemy miłość nieznaną", "Być kobietą", "Wielki targ" "Podróżą każda miłość jest" i "Smutne do widzenia". To tylko kilka z wielu przebojów, śpiewanych przez Alicję Majewską, w większości skomponowanych przez towarzyszącego artystce pianistę Włodzimierza Korcza.

Na czerwcowy koncert legendy estrady w Trzydniku Dużym, który rozpocznie się o 18.00, zapraszają wójt Krzysztof Serafin i dyrektor ośrodka kultury Ewa Sobota oraz patron medialny wydarzenia - Informacyjna Agencja Samorządowa.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-spotkanie-z-kolejna-gwiazda-piosenki,30800.html?p=1

 

 

Plakat koncertu Alicji Majewskiej z datami i miejscem występu, ozdobiony bliskim portretem uśmiechniętej blond kobiety.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: