r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Czterokołowiec straży pożarnej jedzie po asfaltowej drodze, kierowca nosi kask, w tle widoczni rowerzyści na ścieżce rowerowej obok zielonej trawy i drzew.
07-05-2024

Rowerzystów było wielu

Frekwencyjny rekord uczestników Rajdu „Z konstytucją na rowerze”, odbywającego się po gminach Trzydnik Duży i Gościeradów. Na starcie organizowanej po raz trzeci eskapady stanęło prawie 950 rowerzystek i rowerzystów, czyli o ponad połowę więcej niż w poprzednich edycjach.

Oprócz frekwencji cieszy fakt, że wśród uczestników było bardzo dużo gości spoza gmin Trzydnik Duży i Gościeradów, na przykład z okolic Lublina, Świdnika czy Sandomierza. Przy pięknej pogodzie rowerzyści mogli nie tylko miło i aktywnie spędzić część tegorocznej majówki, ale również podziwiać nasze krajobrazy z lasami i polami, robiącymi szczególne wrażenie właśnie w maju - podkreśla wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

W tym roku start rowerzyści wyruszyli na trasę liczącą około 22 kilometrów z placu Targowym w Gościeradowie Ukazowym, a meta była wyznaczona na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rzeczycy Ziemiańskiej.

Pierwszych 600 uczestników otrzymało pamiątkowe koszulki, a na mecie organizatorzy rozdali 600 okolicznościowych medali i rozlosowali 6 rowerów. Właścicielami jednośladów zostało po 2 cyklistów z Gościeradowa i Trzydnika Dużego oraz po jednym z Polichny i z Kraśnika.

Losowanie odbyło się podczas festynu w Rzeczycy Ziemiańskiej, gdzie były również pokazy sprzętu Wojsk Obrony terytorialnej, degustacja lokalnych przysmaków, atrakcje dla najmłodszych i występy miejscowych artystów. Okazję do zaprezentowania swoich zdolności mieli - Alicja Mozgawa, Amanda Szpyra, Amelia Kołodziej i Adrian Sendrak z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym.

O bezpieczeństwo uczestników na trasie dbali m.in. druhowie z OSP w Agatówce, Łychowie, Trzydniku Dużym i Węglinie, a strażacy z OSP w Rzeczycy Ziemiańskiej m.in. przygotowali na mecie potrawy z grilla. Krzysztof Serafin dziękuje również radzie rodziców i pracownikom ZSP w Rzeczycy Ziemiańskiej, a także dyrektorom i pracownikom ośrodków kultury oraz innym osobom, które pomogły zorganizować tegoroczną wyprawę.

Był to trzeci Rajd "Z konstytucją na rowerze" gmin Gościeradów i Trzydnik Duży oraz Stowarzyszenia "Wschód Lubelskich Serc", ale organizatorzy już zapowiedzieli kolejną jego edycję.

Współorganizatorami tegorocznej eskapady byli Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Gościeradów oraz ZSP w Rzeczycy Ziemiańskiej. Patronat honorowy sprawowali Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, posłowie Anna Baluch i Kazimierz Choma oraz starosta kraśnicki Paweł Kudrel, a partnerami wydarzenia byli - Województwo Lubelskie "Lubelskie. Smakuj życie!", Powiat Kraśnicki, LOTTO, WORD Lublin, ,,FENIKS", Rada Rodziców przy ZSP w Rzeczycy Ziemiańskiej, Nadleśnictwo Gościeradów oraz jednostki OSP i ośrodki kultury w Gościeradowie i w Trzydniku Dużym.

 

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: