r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Cztery osoby stoją na scenie z uśmiechami, trzymając modele pojazdów z kartonu. Tło to ekran z napisem "IDEA SHARE".
19-04-2024

Podsumowanie rodzinnego konkursu ekologicznego

Czołg z tektury, koparka z drewna i samochód firmy kurierskiej m.in. z plastikowych nakrętek. To tylko kilka z 20 propozycji, zgłoszonych na tegoroczny Rodzinny Konkurs Ekologiczny „Ze starego coś nowego”, który zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym. Jego podsumowanie odbyło się w czwartek 18 kwietnia, a konkursowe propozycje można oglądać na pokonkursowej wystawie.

Zakończona właśnie czwarta edycja ekologicznej zabawy cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. Tym razem rodzinne zespoły z niepotrzebnych materiałów i tworzyw, które znaleźli w domach, wykonywały eko-pojazdy. W realizacji konkursowego zadania autorzy wykorzystali m.in. tekturowe rolki po papierze toaletowym, butelki PET, guziki czy plastikowe doniczki.

Jurorzy nagrodzili siedem prac, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Za najciekawsze eko-pojazdy uznali koparkę, wykonaną przez Hannę, Lenę, Martę i Grzegorza Cieślaków z Dąbrowy oraz lokomotywą, którą zgłosił zespół w składzie Emilia, Tymon, Elżbieta i Konrad Krupka z Liśnika Małego.

Drugie nagrody trafiły do Marty i Dawida Raków z Dębowca za samochód terenowy, Anastazji Wrotkowskiej z Trzydnika Dużego Kolonii za furgonetkę firmy kurierskiej i Świetlicy Wiejskiej w Budkach za czołg.

Trzecie miejsca zajęły - samochód osobowy Zuzanny i Szymona Ziębów z Olbięcina oraz kabriolet wykonany przez Adama, Jolantę i Marcina Skoczylasów z Węglina.

Podczas czwartkowego podsumowania laureaci i wyróżnieni zostali uhonorowani przez patrona honorowego konkursu i wójta gminy Trzydnik Duży Krzysztofa Serafina oraz przedstawicieli fundatorów nagród - Darię Pielaszkiewicz z firmy "AKPOLRecykling" z Rzeczycy Ziemiańskiej i Ewę Sobotę, dyrektor trzydnickiego ośrodka kultury.

Eko-pojazdy zgłoszone na tegoroczny konkurs przez kilka najbliższych tygodni są do obejrzenia w GOK w Trzydniku Dużym.

Pomysłodawcy zabawy już przygotowują pomysły na kolejną, piątą edycję konkursu. W poprzednich latach były to zabawki, repliki instrumentów muzycznych i obrazy. Wszystkie wykonane z surowców wtórnych.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-podsumowanie-rodzinnego-konkursu-ekologicznego-foto,30694,1.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: