r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Model samochodu wykonany z papieru i innych materiałów na czarnym tle, z żółtym elementem i imitacją świateł.
17-04-2024

Konkurs ekologiczny na finiszu

Kończy się czwarta edycja Rodzinnego Konkursu Ekologicznego „Ze starego coś nowego” z udziałem mieszkańców gminy Trzydnik Duży. Organizatorzy z miejscowego ośrodka kultury właśnie zamknęli listę uczestników, jury oceni prace w środę 17 kwietnia, a oficjalne podsumowanie odbędzie się dzień później.

- To, że nasi mieszkańcy są bardzo kreatywni wiedzieliśmy już po poprzednich edycjach naszego konkursu. Tym razem zaskoczyli nas również liczbą prac, bo jury oceni 20 propozycji, a takiego zainteresowania naszą ofertą jeszcze nie było - podsumowują pomysłodawcy zmagań.

W obecnej edycji konkursu rodzinne zespoły z niepotrzebnych materiałów i tworzyw, które znaleźli w domach, wykonywali eko-pojazdy. - Tworzyli je m.in. z butelek PET, guzików, tekturowych rolek po papierze toaletowym, nakrętek czy nawet plastikowych doniczek. Ciekawy jest nie tylko dobór materiałów, ale również format zgłoszonych prac, od miniaturowych, po duże, choć nie odwzorowane w skali 1:1 - dodają organizatorzy konkursu z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym.

Za najciekawsze prace ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich uczestników są przewidziane nagrody pocieszenia.

Eko-zabawie patronuje wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, a sponsoruje ją firma "Akpol" Adama Kusia z Rzeczycy Ziemiańskiej.

Autorów najciekawszych eko-pojazdów poznamy podczas oficjalnego podsumowania, które odbędzie się w trzydnickim ośrodku kultury w czwartek 18 kwietnia o 16.30.

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-konkurs-ekologiczny-na-finiszu-foto,30678,1.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: