r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Na zdjęciu jest pięcioro ludzi na scenie, którzy wydają się przygotowywać do występu lub ćwiczyć choreografię. Noszą casualowe, ciemne stroje i mają skupione wyrazy twarzy.
16-04-2024

Dzień Teatru w GOK

Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży od kilku lat obchodzą Międzynarodowy Dzień Teatru, oglądając na żywo spektakle. Wprawdzie na stałe takiej instytucji u siebie nie mają, ale miejscowy ośrodek kultury zaprasza Amatorski Teatr „No To Co” z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, która tym razem zaprezentował trzy widowiska.

W niedzielę 14 kwietnia publiczność zgromadzona w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Duży obejrzała przedstawienie "Czerwone telefony" w wykonaniu grupy "NO TO CO ŁESTERPLEJT", widowisko "Fredraszki to nie wszystko", przygotowane przez "NO TO CO SENIOR" i monodram Karola Bieńka zatytułowany "Tanze". Wszystkie łączą elementy wizji, ruchu, tańca i teatru plastycznego.

Spektakl "Czerwone telefony" traktuje o komunikacji we współczesnym świecie. Autorzy próbują znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie czy pomiędzy "starym" a "współczesnym" można zbudować most porozumienia i na czym to porozumienie miałoby się opierać.

"Fredraszki to nie wszystko" to spektakl, który prowokuje do dyskusji o kondycji kultury. Pomysłodawcy zastosowali w nim koncepcję teatru w teatrze, w którym seniorki aktorki i amatorki aktorki… grają same siebie, a tłem jest zawiła intryga z mistrzem komedii Aleksandrem Fredrą.

W autorskim monodramie "Tanze" Karol Bieniek przedstawia historię chłopca, dla którego taniec jest całym światem. Jest to opowieść o dorastaniu, poszukiwaniu sensu w życiu, młodzieńczych fascynacjach i pierwszych rozczarowaniach.

Grupę "No To Co" założyła i prowadzi Monika Nitkiewicz-Mitrut, która przygodę z teatrem rozpoczynała prawie 14 lat temu… w GOK w Trzydniku Dużym. Wymyślony przez nią teatr w CKiP w Kraśniku powstał w 2011 roku, a od września 2023 roku działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Lublinie.

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-dzien-teatru-w-gok-foto,30677,1.html

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: