r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Plakat promujący finał konkursu literackiego z grafiką przedstawiającą profil kobiety zwróconej w stronę humanoida z odkrytą elektroniczną strukturą głowy.
15-04-2024

Finał konkursu literackiego

Kończy się druga edycja konkursu literackiego "Opowieści z Ziemi Trzydnickiej", organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym. Lista uczestników jest zamknięta, a oficjalna prezentacja autorskich opowiadań odbędzie się w środę 17 kwietnia o 10.00.

Przed rokiem mający literackie zacięcie mieszkańcy gminy snuli rodzinne opowieści na temat małych ojczyzn, historii miejscowości, ich walorów i tradycji. - Tym razem poprosiliśmy uczestników konkursu, by przygotowali teksty o uczuciach. Osoby, które odpowiedziały na naszą propozycje, pisały m.in. o miłości do ziemi czy miejsca, w którym żyją. Autorzy prac na co dzień nie zajmują się pisaniem, ale brali już udział w poprzedniej edycji konkursu - podsumowuje dyrektor GOK w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.

Podczas środowego spotkania literaci amatorzy zaprezentują tylko część swoich tekstów. Resztę… przeczyta sztuczna inteligencja. Z AI jest związana jeszcze jedna niespodzianka, ale na razie organizatorzy nie zdradzają szczegółów.

Tekstów, zgłoszonych na tegoroczny konkurs, chcą posłuchać i spotkać się z autorami m.in. członkowie Klubu Seniora "Radość Życia" i uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym, ale spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Podsumowaniu literackich zmagań będzie towarzyszyć wystawa rękodzieła Karoliny Tarkowskiej z Trzydnika Małego.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali niespodzianki, a dla laureatów konkursu mają nagrody w postaci czytników eBook’ów i karnetów na basen w Kraśniku.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-final-konkursu-literackiego,30666.html?p=1

 

Plakat promujący finał konkursu literackiego z grafiką przedstawiającą profil kobiety zwróconej w stronę humanoida z odkrytą elektroniczną strukturą głowy.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: