r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Opis zdjęcia 1: Kobieta w czarnej sukni stoi na scenie, gestykulując rękami do siedzących na ziemi osób ubranych w czarne stroje.
Opis zdjęcia 2: Kobieta leży na scenie w pozycji przypominającej upadek, z jedną ręką delikatnie uniesioną.
12-04-2024

NO TO CO na Dzień Teatru

Trzy występy proponuje w ramach tegorocznych obchodów Dnia Teatru Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Duży. Na spotkanie z aktorami Amatorskiego teatru "No To Co" zaprasza w niedzielę 14 kwietnia.

Grupę "No To Co" założyła i prowadzi Monika Nitkiewicz-Mitrut. Teatr powstał w 2011 roku w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, a od września 2023 roku działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Lublinie. Grupa, która skupia dzieci, młodzież i seniorów, tworzy spektakle oparte na doświadczeniach, przeżyciach i pomysłach członków zespołu. Autorzy odwołują się w nich do aktualnych problemów społecznych, często trudnych, na przykład wykluczenia, problemów psychicznych i trudnych relacji międzypokoleniowych czy molestowania.

Z okazji tegorocznych obchodów Dnia Teatru artyści i organizatorzy oferują trzy widowiska, łączące elementy wizji, ruchu, tańca i teatru plastycznego.

Pierwszym będzie spektakl "Czerwone telefony" w wykonaniu Grupy "NO TO CO ŁESTERPLEJT", traktujący o komunikacji we współczesnym świecie. Autorzy widowiska próbują znaleźć odpowiedzi m.in. na pytania - Czy teraz jest rzeczywiście płytko, powierzchownie i niezrozumiale, czy pomiędzy "starym" a "współczesnym" można zbudować most porozumienia i na czym to porozumienie miałoby się oprzeć. Na scenie pojawią się: Karol Bieniek, Katarzyna Gozdalska, Karolina Kołtun, Agata Lodowska, Emilia Potasiewicz, Julia Skupińska i Milena Sosnówka.

Grupa "NO TO CO SENIOR" proponuje przedstawienie "Fredraszki to nie wszystko", prowokujące do dyskusji o kondycji kultury, zarówno lokalnej, jak i tej rozumianej szeroko. Autorzy widowiska zastosowali w nim znaną koncepcję teatru w teatrze, w którym seniorki aktorki i amatorki aktorki… grają same siebie, a w tle pojawia się zawiła intryga z mistrzem komedii Aleksandrem Fredrą. W tej sztuce wystąpią: Barbara Gawlik, Kazimiera Hałabis, Teresa Kawęcka, Grażyna Krawczyk, Barbara Lichwa, Barbara Pulikowska i Halina Sobczyk.

Trzecią propozycją jest autorski monodram Karola Bieńka pod tytułem "Tanze". To historia chłopca, dla którego całym światem jest taniec. - Jest to też opowieść o dorastaniu, poszukiwaniu sensu w życiu, młodzieńczych fascynacjach i pierwszych rozczarowaniach. "Tanze" to podróż od dzieciństwa do pełnoletności, ale też w głąb siebie. Bohater musi zadać sobie pytania co jest dla niego ważne, czego tak naprawdę chce i czy to w co wierzy jest jego wewnętrzną potrzebą czy formą narzuconą z zewnątrz? - czytamy w zapowiedzi widowiska.

Jego bohater, Karol Bieniek, jest nie tylko aktorem, ale również recytatorem, miłośnikiem teatru i poezji, tancerzem oraz... tegorocznym maturzystą.

Wszystkie niedzielne spektakle są bezpłatne, a pierwszy z nich rozpocznie się w trzydnickim ośrodku kultury o 17.00.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-no-to-co-na-dzien-teatru,30656.html

 

1. Grupa teatralna w ciemnych kostiumach na scenie, aktorka stojąca mówi do siedzących.
2. Osoba w czarnym ubraniu pełza na scenie w dynamicznym solo.
3. Starsze osoby ubrane kolorowo występują na scenie z rekwizytami, wyrażając emocje.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: