r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Budynek Urzędu Gminy Trzydnik Duży
09-04-2024

Kolejna kadencja wójta K. Serafina

Krzysztof Serafin drugą kadencję będzie wójtem gminy Trzydnik Duży. Wybory, w których o to stanowisko ubiegało się 4 kandydatów, zostały rozstrzygnięte w pierwszej turze.

Na obecnego wójta, zgłoszonego przez Komitet Wyborczy Wyborców "Nasza Gmina Trzydnik Duży", zagłosowało 1393 mieszkańców, co dało 50,07 procent ważnie oddanych głosów. - Wygrana w pierwszej turze potwierdziła, że nasza gmina rozwija się zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Kolejny raz dziękuję za wielkie zaufanie, którym obdarzyli mnie wyborcy i obiecuję dalszą, intensywną pracę na rzecz gminy i jej mieszkańców - podsumowuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Krzysztof Serafin.

Drugi wynik w wyborach wójta uzyskała Renata Zięba, startująca z Komitetu Wyborczego Wyborców "Łączy Nas Wspólne Dobro", na którą zagłosowało 27,53 procent wyborców. Kolejnego kandydata Stanisława Sendera, zarejestrowanego przez własny komitet wyborczy, poparło 12,47 procent głosujących, a Stanisław Kowalski z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni zdobył 9,92 procent głosów.

Do nowej Rady Gminy Trzydnik Duży swoich przedstawicieli wprowadziło 5 komitetów. Najwięcej, bo 8 mandatów, zdobyli reprezentanci KWW "Nasza Gmina Trzydnik Duży". Pod dwa miejsca zajmą kandydaci KWW "Łączy Nas Wspólne Dobro", KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni i KWW Prawo i Sprawiedliwość, a jeden mandat przypadł przedstawicielowi KWW "Przy Szosie".

Z kolejnych okręgów wyborczych radnymi zostali: z 1. - Mariusz Wiciński (KWW "Przy Szosie"), 2. - Jerzy Kot (KWW "Nasza Gmina Trzydnik Duży"), 3. - Marcin Łukasik (KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni), 4. - Sylwester Flis (KWW "Nasza Gmina Trzydnik Duży"), 5. - Łukasz Kula (KWW "Łączy Nas Wspólne Dobro"), 6. - Grzegorz Czerwonka (KWW Nasza Gmina Trzydnik Duży"), 7. - Mariusz Bury (KWW "Nasza Gmina Trzydnik Duży"), 8. - Piotr Wojtan (KW Prawo i Sprawiedliwość), 9. - Grzegorz Radwan (KWW "Nasza Gmina Trzydnik Duży), 10. - Wojciech Nawrocki (KWW "Łączy Nas Wspólne Dobro"), 11. - Piotr Szkutnik ( KWW "Nasza Gmina Trzydnik Duży"), 12. - Marzena Frania (KWW "Nasza Gmina Trzydnik Duży"), 13. - Sebastian Dziedzic (KWW "Nasza Gmina Trzydnik Duży"), 14. - Ryszard Dolecki (KW Prawo i Sprawiedliwość) i 15. - Michał Herbet (KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni).

Stałym poparciem mieszkańców i najdłuższym stażem mogą się pochwalić Grzegorz Radwan i Wojciech Nawrocki, którzy są radnymi nieprzerwanie od 2006 roku.


(fot. arch. UG Trzydnik Duży)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-kolejna-kadencja-wojta-k-serafina,30637.html?p=1

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: