r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Mini koparka w pierwszym planie i grader w tle na terenie budowy z piaszczystym podłożem.
08-04-2024

Droższa, ale będzie modernizacja gminnych dróg

Dwie firmy złożyły oferty w przetargu na budowę i modernizację dróg w gminie Trzydnik Duży. Wprawdzie obydwie zaproponowały ceny wyższe od wartości kosztorysowej, ale postępowanie ma być zakończone, a inwestycja - zrealizowana.

- Wartość kosztorysowa planowanych zadań była oszacowana na prawie 7 milionów 100 tysięcy złotych, a oferty, które otrzymaliśmy w przetargu są wyższe, jedna o prawie 300, a druga o około 860 tysięcy złotych. By nie opóźniać inwestycji postaramy się znaleźć w budżecie brakujące środki, rozstrzygnąć przetarg i nie rezygnować z dotacji, które mamy z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład" oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - zapowiada wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Dotacja z RFRD ma być wykorzystana na przebudowę drogi w Rzeczycy Księżej "(Korei" przy stawie nr 1. Pozostałe zadania będą współfinansowane ze środków "Polskiego Ładu". Chodzi o remont dróg Wola Trzydnicka - Agatówka i w Wólce Olbięckiej, przebudowę tras w Olbięcinie i Rzeczycy Księżej (Korei) do torów, a także utwardzenie płytami betonowymi drogi w Łychowie Szlacheckim oraz utwardzenie innych tras 300 tonami kruszywa.

Pieniądze z "Polskiego Ładu" trzydnicki samorząd przeznaczy również na zakup sprzętu do utrzymania dróg. Będą to m.in.: pług do odśnieżania, ciągniki rolnicze, ładowacz z osprzętem i kosiarki.

Jeśli gmina znajdzie dodatkowe środki i rozstrzygnie przetarg wszystko będzie kosztować prawie 7 milionów 400 tysięcy złotych. Dotacja z "Polskiego Ładu" wystarczy na pokrycie ponad 90 procent kosztów, a dofinansowanie z RFRD sięga prawie 60 procent.


(fot. pixabay.com)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-drozsza-ale-bedzie-modernizacja-gminnych-drog,30624.html?p=1

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: