r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Szkółka szachowa po inauguracji
04-04-2024

Szkółka szachowa po inauguracji

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym rozszerza swoja ofertę. W środę 3 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia szachowe, które będą organizowane cyklicznie raz w tygodniu.

Trzydnicka Szkółka Szachowa "Gambit" to propozycja dla osób w różnym wieku, także tych, które "Królewskiej gry" chcą się nauczyć od podstaw. - Na pierwszym spotkaniu pojawiło się około 10 szachistów w wieku od 6 do 10 lat. Niektórzy nigdy nie grali w szachy, inni znają tylko podstawy, a pozostali jak na swój wiek radzą sobie całkiem dobrze. Na początek uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak nazywają się bierki szachowe, jak je ustawiać na szachownicy i jak się one poruszają, co to jest szach i mat oraz jak wygląda ustawienie wyjściowe bierek i bicie - podsumowuje prowadzący zajęcia instruktor GOK Piotr Pizoń.

Podkreśla przy tym, że grupa nie jest zamknięta i może do niej dołączyć jeszcze co najmniej kilka osób, w tym dorośli szachiści.

Organizatorzy zapewniają nie tylko profesjonalną kadrę, ale również również sprzęt i inne materiały, pomocne w nauce gry w szachy.

Zainteresowani mogą się zgłaszać do ośrodka kultury albo od razu przyjść na zajęcia, które są planowane w środę o 14.30.

Pomysłodawcy Trzydnickiej Szkółki Szachowej przypominają, że szachy to jedna z najstarszych gier na świecie, nazywana "grą mędrców", "gimnastyką mózgu" czy "królową gier". Jej zwolennicy przekonują, że kształci te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa nie tylko na zawodach sportowych, ale i w codziennym życiu. Kształtują umiejętność panowania nad sobą, odporności na stres i godnego przyjmowania porażek, a także uczą wytrwałości i poczucia odpowiedzialności za własne decyzje oraz obiektywnego myślenia i szacunku do przeciwnika. Nauka gry w szachy wpływa również na lepszy rozwój logicznego myślenia dzieci, a przez to ułatwia rozumienie treści matematycznych.

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-szkolka-szachowa-po-inauguracji-foto,30605.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: