r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Grupa uśmiechniętych kobiet w tradycyjnych strojach ludowych z certyfikatami, stojących przed wielobarwną ścianą z bożonarodzeniowym drzewkiem w tle.
26-03-2024

Potrójny sukces w wojewódzkim konkursie wielkanocnym

Twórczynie z gminy Trzydnik Duży będą bardzo dobrze wspominać tegoroczny Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Podczas uroczystego podsumowania artystycznych zmagań, które odbyło się w sobotę 23 marca w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, przedstawicielki gminy odebrały trzy nagrody.

W kategorii "pisanka współczesna" jury uhonorowało m.in. Grupę Koleżanek z Rzeczycy Księżej. Kolejne dwie nagrody trafiły do autorek "współczesnych palm", skupionych w kołach gospodyń wiejskich w Łychowie Szlacheckim i w Woli Trzydnickiej.

W piątej edycji konkursu, który zorganizowały CSK w Lublinie, Muzeum Wsi Lubelskiej i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, jury oceniło aż 463 prace, w tym 247 palm i 216 pisanek, ze 106 gmin z całego regionu.

Propozycje oceniły - Violetta Dryło i Bogna Głuchowska z lubelskiego Skansenu oraz Joanna Żołądek i Beata Urniaż-Księska z Centrum Spotkania Kultur.

Laureatki z gminy Trzydnik Duży nie tylko wykazały się talentem i szacunkiem do tradycji, ale również pokazały, że mają wielkie serca, ponieważ swoje prace przekazały na akcję charytatywną dla Oliwki Kraczek.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-potrojny-sukces-w-wojewodzkim-konkursie-wielkanocnym-foto,30569,1.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: