r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Grupa mężczyzn siedzi przy stole, na którym znajdują się chleb i dzban, przywodzące na myśl scenę z Ostatniej Wieczerzy. Centralna postać ma na sobie białą szatę i czerwoną przepaskę.
25-03-2024

Plenerowe Misterium Męki Pańskiej

Misterium Męki Pańskiej, wystawiane przez zespół „Świteź” z Węglina, tym razem odbyło się na stadionie w Trzydniku Dużym. Spektakl był już pokazywany na placu przy budynku miejscowej OSP czy w parku w Kraśniku, ale miejsce wybrane w niedzielę 24 marca okazało się najlepszym, szczególnie dla widzów.

 

Największą zaletą, na którą zwracali uwagę m.in. uczestnicy tegorocznego misterium było to, że ze względu na ukształtowanie terenu, w tym okalające boisko skarpy, poszczególne sceny były lepiej widoczne. Przygotowanie widowiska wymagało ogromu pracy i zaangażowania, ale członkowie naszego zespołu i liczne grono innych osób, kolejny raz nie zawiedli i pokazali, że razem można zrobić wielkie rzeczy - cieszy się w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową reżyserka, scenarzystka i kierownik zespołu "Świteź" Ewa Miśkiewicz.

Nie mniej pozytywne są oceny samego misterium, w tym gry aktorskiej, scenografii i rekwizytów, które w większości zostały przygotowane własnoręcznie przez członków zespołu. Zgodnie z tradycją spektakl składał się z sześciu scen - "Z arcykapłanami", "Ostatnia Wieczerza", "Ogród Oliwny", "Skazanie u Piłata", "Zaparcie się Piotra" i "Droga krzyżowa". - Osoby, które występowały w poprzednich przedstawieniach udowodniły, że gwarantują wysoki poziom, ale na pochwały zasługuje także kilkoro debiutantów, w tym grupa dzieci i młodzieży w wieku od około 1,5 roku do 15 lat. Cieszy nie tylko ich udany występ, ale również fakt, że garną się do naszego zespołu i chcą kultywować artystyczne tradycje - dodaje Ewa Miśkiewicz.

W dniu misterium jego organizatorzy mieli poważne obawy, związane z pogodą. O ile jednak jeszcze w niedzielne przedpołudnie nad trzydnickim stadionem padał deszcz, to potem aura poprawiła się, a późnym popołudniem zaświeciło słońce.

Pomysłodawcy spektaklu dziękują członkom "Świtezi" i innym osobom, które zaangażowały się w organizację widowiska, od szycia strojów przez przygotowanie scen i rekwizytów po zabezpieczenie logistyczne. Podziękowania należą się również sponsorom, którymi byli Powiat Kraśnicki, wójt gminy Trzydnik Duży i Stowarzyszenie "Wschód Lubelskich Serc" oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Węglinie za poczęstunek dla gości i osób przygotowujących tegoroczne przedstawienie.

Szacuje się, że Misterium Męki Pańskiej na stadionie w Trzydniku Dużym obejrzało około 300 widzów.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-plenerowe-misterium-meki-panskiej-foto,30566,1.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: