r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Grupa mężczyzn siedzi przy stole, na którym znajdują się chleb i dzban, przywodzące na myśl scenę z Ostatniej Wieczerzy. Centralna postać ma na sobie białą szatę i czerwoną przepaskę.
25-03-2024

Plenerowe Misterium Męki Pańskiej

Misterium Męki Pańskiej, wystawiane przez zespół „Świteź” z Węglina, tym razem odbyło się na stadionie w Trzydniku Dużym. Spektakl był już pokazywany na placu przy budynku miejscowej OSP czy w parku w Kraśniku, ale miejsce wybrane w niedzielę 24 marca okazało się najlepszym, szczególnie dla widzów.

 

Największą zaletą, na którą zwracali uwagę m.in. uczestnicy tegorocznego misterium było to, że ze względu na ukształtowanie terenu, w tym okalające boisko skarpy, poszczególne sceny były lepiej widoczne. Przygotowanie widowiska wymagało ogromu pracy i zaangażowania, ale członkowie naszego zespołu i liczne grono innych osób, kolejny raz nie zawiedli i pokazali, że razem można zrobić wielkie rzeczy - cieszy się w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową reżyserka, scenarzystka i kierownik zespołu "Świteź" Ewa Miśkiewicz.

Nie mniej pozytywne są oceny samego misterium, w tym gry aktorskiej, scenografii i rekwizytów, które w większości zostały przygotowane własnoręcznie przez członków zespołu. Zgodnie z tradycją spektakl składał się z sześciu scen - "Z arcykapłanami", "Ostatnia Wieczerza", "Ogród Oliwny", "Skazanie u Piłata", "Zaparcie się Piotra" i "Droga krzyżowa". - Osoby, które występowały w poprzednich przedstawieniach udowodniły, że gwarantują wysoki poziom, ale na pochwały zasługuje także kilkoro debiutantów, w tym grupa dzieci i młodzieży w wieku od około 1,5 roku do 15 lat. Cieszy nie tylko ich udany występ, ale również fakt, że garną się do naszego zespołu i chcą kultywować artystyczne tradycje - dodaje Ewa Miśkiewicz.

W dniu misterium jego organizatorzy mieli poważne obawy, związane z pogodą. O ile jednak jeszcze w niedzielne przedpołudnie nad trzydnickim stadionem padał deszcz, to potem aura poprawiła się, a późnym popołudniem zaświeciło słońce.

Pomysłodawcy spektaklu dziękują członkom "Świtezi" i innym osobom, które zaangażowały się w organizację widowiska, od szycia strojów przez przygotowanie scen i rekwizytów po zabezpieczenie logistyczne. Podziękowania należą się również sponsorom, którymi byli Powiat Kraśnicki, wójt gminy Trzydnik Duży i Stowarzyszenie "Wschód Lubelskich Serc" oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Węglinie za poczęstunek dla gości i osób przygotowujących tegoroczne przedstawienie.

Szacuje się, że Misterium Męki Pańskiej na stadionie w Trzydniku Dużym obejrzało około 300 widzów.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-plenerowe-misterium-meki-panskiej-foto,30566,1.html

Plenerowe Misterium Męki Pańskiej Plenerowe Misterium Męki Pańskiej Plenerowe Misterium Męki Pańskiej Plenerowe Misterium Męki Pańskiej Plenerowe Misterium Męki Pańskiej Plenerowe Misterium Męki Pańskiej Plenerowe Misterium Męki Pańskiej Plenerowe Misterium Męki Pańskiej Plenerowe Misterium Męki Pańskiej Plenerowe Misterium Męki Pańskiej Plenerowe Misterium Męki Pańskiej Plenerowe Misterium Męki Pańskiej Plenerowe Misterium Męki Pańskiej Plenerowe Misterium Męki Pańskiej Plenerowe Misterium Męki Pańskiej
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: