r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Plakat wydarzenia "Misterium Męki Pańskiej" z aktorem trzymającym pochodnię w nocy, z datą 24 marca 2024, o godzinie 18:00, w tle drzewa i niebo.
22-03-2024

Misterium Męki Pańskiej na stadionie

Zespół "Świteź" z Węglina kończy przygotowania do tegorocznego Misterium Męki Pańskiej, które po raz trzeci wystawi w plenerze. Widowisko odbędzie się w niedzielę 24 marca o 18.00 na stadionie w Trzydniku Dużym.

W poprzednich latach spektakle, nawiązujące do biblijnych wydarzeń, prezentowane w plenerze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Pierwszy, który odbył się w 2022 roku w Węglinie obejrzało około 500 widzów, a potem Misterium było wstawiane również w Kraśniku.

 
Na wysoką frekwencję pomysłodawcy i aktorzy liczą także w tym roku. - Przygotowujemy się do występu od ponad dwóch tygodni. Tak jak w poprzednich latach zmiany w scenariuszu będą niewielkie, ale w niektórych scenach będą nowe elementy i nowi aktorzy. To czego nam teraz najbardziej potrzeba to sprzyjająca aura, bo wcześniej zdarzało się, że aktorzy występujący na przykład w sandałach mierzyli się z błotem czy chłodem - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej reżyserka, scenarzystka i kierownik zespołu "Świteź" Ewa Miśkiewicz.

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-misterium-meki-panskiej-na-stadionie,30555.html?p=1

 

 

Plakat wydarzenia "Misterium Męki Pańskiej" z aktorem trzymającym pochodnię w nocy, z datą 24 marca 2024, o godzinie 18:00, w tle drzewa i niebo.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: