r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Opowieści Ziemi Trzydnickiej - kontynuacja
12-02-2024

Opowieści Ziemi Trzydnickiej - kontynuacja

Gorycz porażki, ale i piękno marzeń, rozterki, drobne radości, inaczej mówiąc - uczucia są tematem drugiej edycji Konkursu Literackiego "Opowieści Ziemi Trzydnickiej", który organizuje miejscowy ośrodek kultury. Na prace czeka do 4 marca, a za najciekawsze teksty oferuje atrakcyjne nagrody, w tym czytniki eBook’ów i karnety na basen w Kraśniku.

Z ubolewaniem zauważamy, że dzisiejszy świat, w pogoni za dobrami materialnymi, często wynikającymi z konieczności zabezpieczenia podstawowych życiowych potrzeb albo zwykłego bogacenia się, staje się bezduszny i bezuczuciowy. Zanikają relacje pomiędzy ludźmi, ograniczają się często do krótkiej wymiany zdań i przelotnych spotkań. Pogłębiają to zjawisko media społecznościowe, w których wypowiedzi zawierające kilkadziesiąt wyrazów są uznawane za zbyt długie. Wymianę myśli zastępuje się więc zdjęciami lub krótkimi filmikami, z których większość zawiera wyuczone, wyreżyserowane i niestety nieszczere pozy mające pokazać jacy jesteśmy wyluzowani. A w rzeczywistości, w wielu przypadkach, mamy do czynienia z pragnieniem, wręcz z wołaniem o akceptację, zrozumienie i szacunek - uważają pomysłodawcy konkursu.

Dlatego zachęcają uczestników, by napisali opowiadanie o uczuciach bohatera w oparciu o prawdziwą lub wymyśloną historię, osadzoną w historii regionu albo w nawet odległej przyszłości.

Organizatorzy konkursu zdają sobie sprawę, że temat nie jest łatwy i podpowiadają, że teksty mogą dotyczyć magicznego przedmiotu, rodowej tajemnicy, legendy, dziennika lub pamiętnika. Mogą to być historie rodziny lub dowolnej społeczności, a także opowieści o bohaterach walczących z własnymi lękami albo decyzjach, które wywołały skutki w przyszłości.

Propozycje można zgłaszać w dwóch kategoriach wiekowych, młodzieży między 14 a 18 rokiem życia i dorosłych autorów.

Przed rokiem swoje teksty zgłosiły dwie osoby niepełnoletnie i cztery dorosłe, które wcześniej nie zajmowały się pisaniem, ale propozycja trzydnickiego ośrodka kultury zmobilizowała je do podjęcia wyzwania.

Pełny regulamin tegorocznego konkursu jest dostępny na profilu placówki na Facebook’u, a dodatkowe informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26 lub mailowo pod adresem: goktrzydnik@o2.pl.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-opowiesci-ziemi-trzydnickiej-kontynuacja,30339.html?p=1

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna