r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Plakat wydarzenia "Krwiodawstwo w Lublinie" z kreskówkową kroplą krwi, informacją o miejscu, dacie i czasie oraz logotypami organizatorów.
02-02-2024

Krew zawsze jest potrzebna

Zapasy krwi kurczą się, a potrzeby nadal są ogromne. Obecnie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie najbardziej brakuje krwi grupy "0" Rh-. W uzupełnieniu zapasów będzie można pomóc podczas akcji krwiodawstwa w Trzydniku Dużym, która odbędzie się w niedzielę 4 lutego.

Ambulans RCKiK w Lublinie stanie w niedzielne przedpołudnie na placu przy trzydnickim ośrodku zdrowia i będzie czekać na dawców od 9.00 do 13.00.

 
Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat i wadze powyżej 50 kilogramów, która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała wykonywanych operacji, tatuaży, ani zabiegów przekłucia uszu lub innych części ciała, bądź chorowała na żółtaczkę.

Przed oddaniem krwi trzeba zjeść lekkostrawny posiłek bez tłustych potraw, wypić dużo wody, soków lub herbaty, unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, być wypoczętym i wyspanym oraz na dwie doby przed donacją nie pić alkoholu.

Na niedzielną akcję dawcy powinni zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem i numer PESEL, jeśli ktoś posiada, to także legitymację honorowego dawcy krwi, a w przypadku debiutantów mile będą widziane osoby towarzyszące.


(fot. organizatorzy)

Plakat wydarzenia "Krwiodawstwo w Lublinie" z kreskówkową kroplą krwi, informacją o miejscu, dacie i czasie oraz logotypami organizatorów.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna