r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

KOMUNIKAT ZARZĄDU POWIATU W KRAŚNIKU
W SPRAWIE DYŻURÓW APTEK
02-02-2024

KOMUNIKAT ZARZĄDU POWIATU W KRAŚNIKU W SPRAWIE DYŻURÓW APTEK

Szanowni Państwo, Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo farmaceutyczne od dnia 16 lutego 2024 r. apteki w powiecie kraśnickim nie będą pełniły już dyżurów całodobowych

Ustawa wskazuje, że za dyżur w dzień wolny od pracy uznawany jest dyżur pełniony przez aptekę ogólnodostępną w niedziele i święta bez przerwy przez kolejne 4 godziny zegarowe, w przedziale czasowym między godzinami 10:00 a 18:00.
Za dyżur w porze nocnej ustawodawca uznaje natomiast dyżur pełniony przez aptekę ogólnodostępną bez przerwy przez kolejne 2 godziny zegarowe, w przedziale czasowym między godzinami 19:00 a 23:00.
Zgodnie z Uchwałą Nr 331 – 1108/2024 Zarządu Powiatu w Kraśniku z dnia 31 stycznia 2024 roku na terenie powiatu kraśnickiego dyżury aptek pełnione będą:

  •  dyżury w niedziele i święta od godz. 14:00 do godz. 18:00,
  • dyżury nocne od godz. 21:00 do godz. 23:00.

Dyżury będą pełnione przez wyznaczone apteki w sposób rotacyjny. Szczegółowe rozkłady dyżurów aptek będą na bieżąco wywieszane w witrynach wszystkich aptek,
jak również na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Zachęcam mieszkańców powiatu kraśnickiego do zapoznania się z treścią Uchwały Nr 331 – 1108/2024 Zarządu Powiatu w Kraśniku z dnia 31 stycznia 2024 roku, która jest dostępna na stronie BIP Starostwa Powiatowego w Kraśniku.


Z poważaniem
Starosta Kraśnicki
Paweł Kudrel

KOMUNIKAT ZARZĄDU POWIATU W KRAŚNIKU
W SPRAWIE DYŻURÓW APTEK
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna