r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Zdjęcie przedstawia grupę ludzi, w tym dzieci, zgromadzonych na zewnętrznym publicznym wydarzeniu w dziennym świetle, z namiotami i budynkami w tle.
30-01-2024

Wspólne granie dla potrzebujących

Choć Trzydnik Duży nie organizował 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to ma swój udział w tegorocznej zbiórce. W niedzielę 28 stycznia miejscowi artyści wystąpili na imprezie w Zaklikowie, wśród licytowanych przedmiotów były te przekazane przez mieszkańców gminy, swoją „cegiełkę” dołożyli także kibice i drużyny, które w trzydnickiej hali sportowej zagrały w turnieju siatkówki.

Spośród przedmiotów, wylicytowanych podczas akcji w Zaklikowie, była m.in. koszulka siatkarza Michała Kubiaka z autografami innych reprezentantów kraju, piłka "UEFA NATIONS LEGAUE" i obraz Lidii Tryki. Za koszulkę, wylicytowaną wcześniej podczas innej akcji charytatywnej, którą przekazał wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, darczyńca zapłacił 400 złotych. Nowym właścicielem okazał się mieszkaniec gminy Trzydnik Duży. Piłka "Ligi Mistrzów UEFA" podarowana przez Dariusza Jarzynę z Trzydnika Dużego Kolonii, kosztowała 230 złotych, a za obraz, wykonany techniką decoupage’u przez Lidię Trykę, nowy właściciel zapłacił 120 złotych.

Ilość przedmiotów i voucherów, przekazanych przez darczyńców z kilku gmin, była tak duża, że część z nich zamiast na licytację trafiła na loterię fantową.

Wśród artystów, którzy wystąpili na zaklikowskim rynku, byli ci związani z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Trzydniku Dużym. Publiczność bawili soliści Kamila Łączuk, Adrian Sendrak i Alicja Mozgawa, zespół taneczny "Cool Crew" prowadzony przez Edytę Biały, zespół Koła Gospodyń Wiejskich "Przyjazna Wieś Olbięcin" oraz trenerka zumby Sylwia Nogal, która razem z uczestnikami zajęć, odbywających się w trzydnickim GOK, poprowadziła zajęcia dla wszystkich uczestników imprezy w Zaklikowie.

Ponadto panie z kół gospodyń wiejskich w Rzeczycy Ziemiańskiej, Łychowa Szlacheckiego i Olbięcina serwowały gościom lokalne przysmaki, a druhowie z OSP Trzydnik Duży, Węglin i Łychów Gościeradowski oferowali przejażdżki quadem, a także przygotowali symulowaną akcję ratowania ofiar wypadku drogowego oraz prezentowali samochody gaśnicze i sprzęt strażacki.

Gdy w Zaklikowie odbywał się koncert, którego partnerem był trzydnicki ośrodek kultury, w hali Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym 7 drużyn rywalizowało w Turnieju Piłki Siatkowej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niedzielne zawody wygrały "Gumisie" ze Stalowej Woli, drugie miejsce zajął "Team" Ożarów, a trzecie "Młodzi" KS GOK Trzydnik Duży. Poza podium znaleźli się "Tatusiowie" z Trzydnika Dużego, "Volley Team" z Urzędowa, GUKS Modliborzyce i AKS Kraśnik.

Siatkarze i kibice, dopingujący uczestników turnieju, wrzucili do puszki WOŚP 900 złotych. Wszystkie ekipy otrzymały dyplomy i piłki, a siatkarze odebrali indywidualne podziękowania, które wręczył im m.in. wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-wspolne-granie-dla-potrzebujacych-foto,30275,1.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: