r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Osoba w białym stroju z aniołkami na scenie wraz z dwójką małych dzieci ubranych w jasne ubranka, które także mają skrzydełka.
22-01-2024

Finał powiatowego święta kolędników

Występami dorosłych artystów z powiatu kraśnickiego zakończył się 24. Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym. W ostatnim dniu trzydniowej imprezy, w sobotę 20 stycznia zaprezentowało się 35 zespołów śpiewaczych, wokalnych i wokalno-instrumentalnych, a także chóry, kapele, zespoły kolędnicze i soliści.

Dziękując wszystkim wykonawcom i instruktorom za przygotowanie prezentacji, jurorzy wyrazili im również wdzięczność za powrót do tradycyjnych, mało znanych kolęd i pastorałek, szczególnie śpiewanych w języku gwarowym. - Mieliśmy okazję usłyszeć nowe zespoły i solistów, którzy przedstawili twórczość bożonarodzeniową w różnorodnej stylistyce muzycznej. Zachęcamy Państwa do pamięciowego opanowania prezentowanych utworów, co wpłynie na jakość odbioru i oceny - podsumowali występy w końcowym protokole jurorzy.

W kategorii zespołów śpiewaczych, wokalnych i wokalno-instrumentalnych pierwszą nagrodę zdobył Męski Zespół Śpiewaczy "Majdaniacy", zgłoszony przez Gminne Centrum Kultury w Polichnie. Drugie miejsce ex aequo zajęły "Kowalanki" z Kowalina w gminie Kraśnik i "Vox Celestis" z Gminnego Ośrodka Kultury w Urzędowie. Na trzecią nagrodę zasłużyło Koło Gospodyń Wiejskich w Łychowie Gościeradowskim, a wyróżnienia wyśpiewali "Borowiacy" z Centrum Kultury w Annopolu i Koło Gospodyń Wiejskich "Pietroszczanki" z Woli Trzydnickiej, zgłoszone przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym.

W kategorii chórów jurorzy przyznali dwa wyróżnienia, dla Chóru Klubu "Senior+" w Kraśniku i Chóru "Kombatant Kolorowa Jesień" z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Kolejne trzy nagrody i trzy wyróżnienia trafiły do kapel. Najlepiej wypadła Kapela Ludowa z Gościeradowa, drugie miejsce zajęła "Kalina Folk" z Polichny, a trzecie zdobyła "Kapela Nadwiślańska" z CK w Annopolu. Wyróżnienia przypadły Kapeli Ludowej z Trzydnika Dużego, Kapeli "Czerwona Róża" z Szastarki i Kapeli "Swojacy" z CKiP w Kraśniku.

Za występy zespołów kolędniczych jurorzy przyznali dwie nagrody i dwa wyróżnienia. Nagrody trafiły do zespołów, działających przy GOK w Trzydniku Dużym. Najwyższe oceny zdobył Zespół "Świteź" z Węglina, a drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Księżej. Na wyróżnienia zapracowały Gminny Klub Aktywnego Seniora z CK w Annopolu i Zespół "Herody" z miejscowości Budki.

Listę wyróżnionych dopełniają soliści - Helena Stachniak z GOK w Trzydniku Dużym, Leokadia Terelak z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach i Mirosław Kolasa z GCK w Polichnie oraz Zofia Zychman z CK w Annopolu, Urszula Olszówka-Wołosz z Kraśnika i Adrian Sendrak z GOK w Trzydniku Dużym.

Ostatnich uczestników tegorocznego przeglądu oceniały, wieloletnia organizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym Janina Biegalska, wieloletnia instruktorka Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie Iwona Niewczas, Małgorzata Rachoń-Bęczyńska ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku i Dorota Laskowska ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym.

Kolędnicze święto zorganizował trzydnicki ośrodek kultury we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku.

Wśród publiczności ostatniego dnia przeglądu zasiedli, w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Henryk Flis, reprezentująca poseł Annę Baluch Agnieszka Gremlas, a także starosta kraśnicki Paweł Kudrel i wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin

Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie", a patronami honorowymi byli Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Kraśnicki i Wójt Gminy Trzydnik Duży.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-final-powiatowego-swieta-kolednikow-foto,30236,1.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: