r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Chłopiec w eleganckim garniturze stoi na scenie trzymając mikrofon, w tle widoczne są kolorowe pudełka prezentów.
22-01-2024

Święto kolędników - Dzień II

Dziecięce i młodzieżowe zespoły, duety oraz soliści prezentowali się w piątek 19 stycznia podczas drugiego dnia 24. Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym. Publiczność, zgromadzona w miejscowym ośrodku kultury obejrzała 35 występów z udziałem około 100 artystów wieku do 18 lat.

Podsumowując piątkowe prezentacje jurorzy z przyjemnością zauważyli obecność debiutantów, a także dostrzegli twórcze poszukiwania, owocujące nowymi utworami i ciekawymi aranżacjami. "Jury docenia różnorodność trendów muzycznych i interpretacyjnych wykonywanych kolęd, pastorałek i utworów okołoświątecznych, które były obecne w tegorocznej edycji przeglądu. Zachęcamy równocześnie do sięgania po tradycyjne i zapomniane kolędy i pastorałki" - czytamy w protokole.

W pięciu kategoriach wiekowych członkowie komisji przyznali łącznie 17 nagród i 4 wyróżnienia.

Spośród najmłodszych wykonawców w wieku przedszkolnym jurorom najbardziej spodobał się występ Franciszka Zaręby z Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie. Drugą nagrodę wyśpiewała Amanda Szpyra z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, a trzecia trafiła do reprezentującej tę samą placówkę Alicji Jocek.

W grupie artystów z klas I - III jurorzy najwyżej ocenili kolejną przedstawicielkę gospodarzy Kamilę Łączuk. Na drugą nagrodę zasłużyła Marcelina Dominik z Zespołu Placówek Oświatowych w Gościeradowie, trzecią zdobył Alan Januszek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Liśniku Dużym, a na wyróżnienie zapracował Franciszek Machul z ZPO w Gościeradowie.

W kategorii kolędników z klas IV - VI najlepiej wypadła Aniela Kopeć z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Drugie miejsce ex aequo zajęły Wiktoria Chodór z Centrum Kultury i Biblioteki w Gminie Zakrzówek i Aleksandra Czarnota z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, a trzecia nagroda przypadła Alicji Mozgawie ze Szkoły Muzycznej im. Jana z Lublina w Kraśniku. Jedyne wyróżnienie odebrała Julia Twardygrosz z CKiP w Kraśniku.

Wśród uczestników z najstarszych klas podstawówek pierwsze miejsce zajęła Anna Sękala z GOK w Gościeradowie, drugie wyśpiewała Olga Łomnicka z CKiP w Kraśniku, trzecie jury przyznało Milenie Cielmie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku, a wyróżnienie trafiło do Alicji Członki z CKiP w Kraśniku.

Za solowe występy uczniów szkół ponadpodstawowych jurorzy przyznali tylko pierwszą nagrodę, którą odebrała kolejna wokalistka z CKiP w Kraśniku Klaudia Siennicka.

W kategorii "duety" na wyróżnienia zasłużyli Julia i Cezary, także z CKiP w Kraśniku, oraz Ola i Lena z Zespołu Szkół w Księżomierzy.

Kolejne trzy nagrody otrzymały zespoły. Najlepiej zaprezentowały się "Błękitne Korale" z CKiB w Gminie Zakrzówek. Drugą nagrodę otrzymał kwintet - Kornelia Michalec, Alicja Rycerz, Alicja Matysek, Amelia Kwiatek i Anna Siemionek z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach, a trzecie miejsce zajął Zespół "Andante" z Zespołu Szkół w Kraśniku.

Piątkowe występy oceniali - Agnieszka Gremlas ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku, Ewa Białoń z Gminnego Centrum Kultury w Polichnie, Dorota Laskowska ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym oraz muzyk Robert Dorosz.

Na zakończenie tegorocznego przeglądu, organizowanego przez GOK w Trzydniku Dużym i Starostwo Powiatowe w Kraśniku, w sobotę 20 stycznia będą się prezentować dorośli artyści z powiatu kraśnickiego.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie", a patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Kraśnicki i Wójt Gminy Trzydnik Duży.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-swieto-kolednikow-dzien-ii-foto,30227,1.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: