r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Grupa dzieci przebranych w kostiumy na przedstawienie, w tym anioły, pasterze i Mikołaje, na scenie.
19-01-2024

Powiatowe święto kolędników rozpoczęte

Zespoły jasełkowe rozpoczęły w czwartek 18 stycznia 24. Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym. Jury oceniające pierwszych kolędników zwróciło uwagę na bardzo wysoki poziom prezentacji, świetną grę aktorską, oryginalne kostiumy i ciekawą scenografię.

Publiczność zgromadzona w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym obejrzała pięć występów.

Najwyższe oceny jurorów zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyżnicy w gminie Dzierzkowice z opiekunką artystyczną Justyną Trelą. Na drugie nagrody zasłużyły zespoły z Publicznej Szkoły Podstawowej w Annopolu pod kierunkiem Grażyny Ufniarz-Ciupak i "Karolowa Dziatwa" ze Szkoły Podstawowej w Moniakach, prowadzona przez Annę Mikos i Małgorzatę Biegę. Trzecie miejsce, również ex aequo, zajęły "Pierwszaki" z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie z opiekunami artystycznymi Renatą Żuber i księdzem Marcinem Flasińskim oraz Grupa Kolędnicza "Przyjaciele Jezusa" z Zespołu Szkół w Księżomierzy w gminie Gościeradów, która do występu przygotowywała się pod kierunkiem Teresy Wołoszyn, Roberta Niedziałka i
Moniki Klimek-Okulus.

Wszyscy laureaci otrzymali bony towarowe do jednej z księgarni w Kraśniku.

W otwarciu tegorocznego przeglądu wzięli udział m.in. wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i sekretarz Tomasz Mularczyk, a czwartkowe prezentacje oceniali Małgorzata Rachoń-Bęczyńska ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku, bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym Dorota Laskowska i instruktor teatralny z Zaklikowa Andrzej Grzyb.

W piątek 19 stycznia w trzydnickim ośrodku kultury będą występować zespoły, duety i soliści, którzy powalczą o nagrody w kategorii dziecięco-młodzieżowej. Organizatorzy spodziewają się wtedy ponad 100 wykonawców, ale największą reprezentację będą mieć dorośli artyści, którzy zaprezentują się ostatniego dnia przeglądu, czyli w sobotę 20 stycznia. Jury oceni wówczas około 300 kolędników, w tym 27 zespołów i 5 solistów.

Wszystkie prezentacje, organizowane przez GOK w Trzydniku Dużym i Starostwo Powiatowe w Kraśniku, będą się rozpoczynać o 10.00.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie", a patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Kraśnicki i Wójt Gminy Trzydnik Duży.

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-powiatowe-swieto-kolednikow-rozpoczete-foto,30221,1.html

 

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: