r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Plakat zapowiadający wydarzenie kulturalne, z karykaturą śpiewającego anioła w żółtej sukni, trzymającego gwiazdę. Tekst informuje o "24. Powiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych".
15-01-2024

Kolędników będzie wielu

Ponad pół tysiąca artystów spodziewają się organizatorzy Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym. Lista uczestników właśnie została zamknięta, a trzydniowe przesłuchania rozpoczną się w najbliższy czwartek 18 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury.

Największą reprezentację będą mieć dorośli wykonawcy, którzy wystąpią ostatniego dnia przeglądu w sobotę 20 stycznia. Jury oceni wówczas około 300 kolędników, w tym 27 zespołów i 5 solistów.

Dzień wcześniej ocenie jurorów podda się 8 zespołów, 3 duety i 28 w wieku do 18 lat. Tego dnia w trzydnickim ośrodku kultury zaprezentuje się ponad 100 wykonawców.

Przegląd rozpoczną zespoły jasełkowe. W czwartek 18 stycznia zaprezentuje się 5 grup, które wracają na powiatową imprezę po rocznej przerwie. Przed rokiem w tej kategorii nie było żadnych zgłoszeń.

Uczestnicy, organizowanej po raz 24. imprezy, przyjadą do Trzydnika Dużego z Kraśnika oraz gmin Annopol, Dzierzkowice, Gościeradów, Urzędów i Zakrzówek. Swoją reprezentację będą mieć także gospodarze przeglądu, który organizują wspólnie trzydnicki GOK i Starostwo powiatowe w Kraśniku.

Prezentacje będą się rozpoczynać o 10.00.


(fot. arch. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-kolednikow-bedzie-wielu,30193.html?p=1

 

Plakat zapraszający na 24. Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w styczniu 2024 r., z grafiką anioła grającego na trąbce.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: