r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Dzieci w kostiumach przedstawiających postacie biblijne w jasełkach. Dziewczynka trzyma lalkę - symbol Dzieciątka Jezus.
08-01-2024

Kolędować małemu

Nastrojowo i mistycznie było w niedzielę 7 stycznia w świetlicy wiejskiej w Węglinie w gminie Trzydnik Duży. To tutaj odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe, zorganizowane przez miejscowy Zespół „Świteź” i wójta Krzysztofa Serafina. Goście obejrzeli jasełka, wysłuchali koncertu kolęd i pastorałek oraz wspólnie kolędowali przy świątecznym poczęstunku.

Takie spotkania przez ostatnie cztery lata odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury. W tym roku mieszkańcy spotkali się w wyremontowanej świetlicy w Węglinie. Prawie 30-osobowy Zespół "Świteź" przygotował na tę okazję wzruszający spektakl nawiązujący do biblijnych wydarzeń. Jego członkowie wystąpili również w koncercie kolęd, które wykonywali soliści: Julia Twardygrosz, grająca także na gitarze Julia Pietras, Julia Zagrodnik, Magdalena Miśkiewicz, Małgorzata Rauch i Sebastian Rauch.

Drugą część spotkania wypełniło wspólne kolędowanie przy stole ze świątecznymi potrawami, przygotowanymi przez "Świteź" i zaprzyjaźnione z zespołem Koło Gospodyń Wiejskich w Węglinie.

Uczestników spotkania powitały kierownik zespołu Ewa Miśkiewicz i dyrektor GOK w Trzydniku Dużym Ewa Sobota, a noworoczne życzenia złożył gościom wójt Krzysztof Serafin. Wśród nich byli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, zaprzyjaźnionych organizacji i instytucji, kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń. W świątecznym spotkaniu wzięli udział m.in.: posłanka Anna Baluch, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, dyrektor jego kancelarii Katarzyna Janiszewska i starosta kraśnicki Paweł Kudrel, który wręczył zespołowi bon podarunkowy w uznaniu zasług "Świtezi" dla krzewienia kultury nie tylko w gminie Trzydnik Duży. Wśród gości byli również: proboszcz parafii w Węglinie ksiądz Krzysztof Kozieł, asystent posłanki Parlamentu Europejskiego Beaty Mazurek Michał Stawiarski, prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos, sekretarz gminy Trzydnik Duży Tomasz Mularczyk, radny Ryszard Dolecki i kierownik trzydnickiego ośrodka pomocy społecznej Beata Piątek.

Partnerem niedzielnego wydarzenia był Powiat Kraśnicki.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-koledowac-malemu-foto,30159,1.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: