r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Sala gimnastyczna z kilkoma stołami do tenisa stołowego, gdzie ludzie grają w ping-ponga. Na przedzie mężczyzna czeka na serwis przeciwnika.
12-12-2023

Mistrzowie powiatu w tenisie stołowym

Ponad 80 zawodniczek i zawodników wzięło udział w tegorocznych Mistrzostwach Powiatu Kraśnickiego w Tenisie Stołowym. Podczas zawodów, które odbyły się w niedzielę 10 grudnia w Trzydniku Dużym, reprezentanci gospodarzy sześciokrotnie stawali na podium.

Rywalizacja w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzydniku Dużym odbywała się w pięciu kategoriach wiekowych.

Spośród reprezentantów gospodarzy na pierwszym stopniu podium w kategorii "weteranów" stanął przewodniczący rady gminy Ryszard Serafin z Trzydnika Dużego-Kolonii, a najlepszym "młodzikiem" okazał się Błażej Paździerz z Łychowa. Wicemistrzem powiatu został, startujący w tej samej kategorii Henryk Krzysztoń z Trzydnika Małego, a na trzeciej pozycji zawody ukończyli - Marcel Zięba w Rzeczycy Ziemiańskiej wśród "skrzatów", Krzysztof Chmielewski z Olbięcina w kategorii "juniorów" i Damian Skwara z Łychowa w kategorii "seniorów".

W najmłodszej grupie "skrzatów", czyli uczniów do IV klasy szkoły podstawowej, mistrzem powiatu został Hubert Szczepanik, drugie miejsce zajął Jakub Mazur, a trzeci był Marcel Zięba. Wśród dziewczynek najlepsza okazała się Julia Zawadzka, na drugim miejscu zawody ukończyła Małgorzata Firlej, a na trzecim Daria Celińska.

Rywalizację "młodzików" z klas V - VII za Błeżejem Paździerzem uplasowali się Damian Szabała i Wiktor Jocek, a w grupie "młodziczek" na kolejnych stopniach podium stanęły Magdalena Giełbuda, Marlena Janiec i Katarzyna Wcisło.

Wśród "juniorów" z klas VIII i młodzieży do lat 18, najlepiej wypadł Jakub Rostocki, drugi był Tomasz Wieczorek, a trzeci Krzysztof Chmielewski. W kategorii "juniorek" Aleksandra Kawa pokonała Kingę Warchoł.

Najlepszym seniorem między 19 a 49 rokiem życia został Szymon Kowalski, drugie miejsce zajął Tomasz Saganowski, a trzecie Damian Skwara. Wśród kobiet zwyciężyła Justyna Grot, druga była Sylwia Biała, a trzecia Sylwia Kołtyś.

W kategorii "weteranów" w wieku co najmniej 50 lat, poza Ryszardem Serafinem i Henrykiem Krzysztoniem na podium stanął Przemysław Rostocki.

Organizatorzy uhonorowali wszystkich uczestników turnieju. Każdy otrzymał medal, dyplom i słodki upominek, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc odebrali puchary.

Niedzielne zawody otworzyli starosta kraśnicki Paweł Kudrel, wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i prezes Stowarzyszenia "Wschód Lubelskich Serc Michał Stawiarski, a trofea dla pingpongistów wręczyli również radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Anna Baluch i członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego Henryk Flis.

Mistrzostwa zorganizował Klub Sportowy Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, patronami zawodów byli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, posłanka Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, starosta kraśnicki i wójt gminy Trzydnik Duży, a turniejowi patronowały: Powiat Kraśnicki, Gmina Trzydnik Duży i Stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc oraz LOTTO, wspierający rozgrywane w ramach zawodów Mistrzostw Powiatu Seniorów w Tenisie Stołowym.

 

 

(fot. KS GOK Trzydnik Duży)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-mistrzowie-powiatu-w-tenisie-stolowym-foto,30035,1.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: