r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Rada o inwestycjach drogowych
28-06-2017

Rada o inwestycjach drogowych

Inwestycje drogowe zdominowały sesję Rady Gminy Trzydnik Duży, która odbyła się w środę 28 czerwca. Podczas obrad radni omówili zadania, realizowane wspólnie z samorządami - powiatowym i wojewódzkim, a także wprowadzili do budżetu kilka nowych, które wcześniej nie były planowane.

Stan robót omówili przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie z Rejonu Puławy i Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku.

- Z samorządem wojewódzkim podpisujemy porozumienie, dzięki któremu jeszcze w tym roku powinien być wybudowany prawie 200-metrowy chodnik w Węglinie na trasie Olbięcin - Zaklików - Stalowa Wola. Z kolei Zarząd Dróg Powiatowych rozstrzygnął przetarg na odnowę nawierzchni drogi Rzeczyca - Owczarnia - Kraśnik. Razem wydamy na ten cel po 300 tysięcy złotych, które powinny wystarczyć na wykonanie nowej nawierzchni na odcinku o długości około 2,5 kilometra - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. Kolejna inwestycja, która będzie realizowana razem z samorządem powiatowym to budowa chodnika w Rzeczycy Księżej. Gmina zabezpieczyła na ten cel 100 tysięcy złotych, które zostaną wykorzystane na zakup materiałów, natomiast za wykonanie robót będzie odpowiadać ZDP. Pierwsze prace mają się rozpocząć już na początku lipca. 

Podczas środowej sesji rada zapisała też w budżecie pieniądze na kolejne dwa zadania, które będą realizowane w tym roku. Chodzi o odnowę drogi dojazdowej do pól w Rzeczycy Ziemiańskiej i budowę chodnika między Liśnikiem Małym a Starą Wsią. Pierwsza inwestycja będzie realizowana razem z firmą, która ma swoją siedzibę w Rzeczycy Ziemiańskiej, a prace będą prowadzone na odcinku o długości około 700 metrów. Gmina i jej partner mają podzielić się kosztami po połowie. W tegorocznym budżecie są również zapisane środki na nową nawierzchnię około 300-metrowego fragmentu drogi Liśnik Mały - Stara Wieś. W tym przypadku pieniądze będą pochodzić z budżetu gminy oraz z funduszu sołeckiego Liśnika Małego i Olbięcina. 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: