r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Ostatnie zgłoszenia szkód
02-08-2017

Ostatnie zgłoszenia szkód

Gmina Trzydnik Duży kończy przyjmowanie zgłoszeń szkód, które powstały po gradobiciu w drugiej połowie lipca. Rolnicy mogą składać odpowiednie dokumenty do piątku 4 sierpnia.

Nawałnica zniszczyła uprawy rzepaku, malin i zbóż szczególnie w okolicach wsi Olbięcin, Dębowiec i Wólka Olbięcka. - Na razie szczegółowe informacje o stratach przekazało kilkunastu rolników, ale spodziewamy się, że pod koniec tygodnia liczba ta będzie zdecydowanie większa. Wielkość strat będzie znana dopiero gdy swoją pracę zakończy gminna komisja, która już weryfikuje w terenie informacje od poszkodowanych - mówi zastępca wójta gminy Trzydnik Duży Dariusz Maciąg.

Po zebraniu wszystkich danych gmina prześle zbiorczą informację o szkodach do wojewody lubelskiego, a rolnicy będą mogli ubiegać się o pomoc państwa. Aby było to możliwe najpierw trzeba złożyć oświadczenie o powstałych stratach na formularzach, które są dostępne w pokoju numer 15 oraz na stronie internetowej gminy. Należy w nich wpisać m.in. numery działek wszystkich upraw zgodnie ze złożonym wnioskiem na dopłaty w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz dołączyć kopię tego wniosku. 

 

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-ostatnie-zgloszenia-szkod,17763.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna