r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Szacowanie strat na finiszu
16-08-2017

Szacowanie strat na finiszu

Prawie 120 hektarów upraw zostało zniszczonych w wyniku gradobicia, które w lipcu nawiedziło gminę Trzydnik Duży. Ponad 30 hektarów, głównie rzepaku, zostało zniszczonych w co najmniej 70 procentach, a niektóre nawet w 95 procentach.

Nawałnica najbardziej dotknęła rolników z Wólki Olbięckiej, Dębowca i Olbięcina, którzy oprócz rzepaku zgłosili straty w uprawach zbóż, malin, buraków i kukurydzy. 

Komisja złożona z przedstawicieli Lubelskiej Izby Rolniczej, Ośrodka Doradztwa Rolniczego i urzędu gminy zakończyła już wizje lokalne u poszkodowanych, a teraz przygotowuje protokoły, które po podpisaniu przez rolników zostaną przekazane do urzędu wojewódzkiego. Według członków komisji dokumenty powinny być gotowe w przyszłym tygodniu. 

Na tej podstawie poszkodowani będą mogli ubiegać się o pomoc, ale jej zakres ani forma nie są jeszcze znane. Mogą to być na przykład preferencyjne kredyty albo odszkodowania, ale ostatecznych decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma.

 

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-szacowanie-strat-na-finiszu,17821.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna