r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Powiatowy turniej jesiennych recytatorów
16-11-2023

Powiatowy turniej jesiennych recytatorów

Pięć nagród równoznacznych z nominacjami do etapu wojewódzkiego oraz sześć wyróżnień przyznało jury powiatowych eliminacji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się w czwartek 16 listopada w Trzydniku Dużym. Podczas przesłuchań w miejscowym ośrodku kultury o prawo występu w ostatniej rundzie zmagań rywalizowało 34 recytatorów z powiatu kraśnickiego.

Sztuka ta udała się Marii Jedlińskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mniszku, Kai Krasińskiej z Ośrodka Kultury w Urzędowie, Marlenie Janiec z Publicznej Szkoły Podstawowej w Liśniku Dużym, Michałowi Subikowi ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku oraz Karolowi Bieńkowi z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Maria Jedlińska, która startowała w najmłodszej grupie recytatorów z klas I - III, zdobyła nominację za interpretację "Muzyki zegara" Urszuli Kamińskiej, przygotowaną pod kierunkiem Joanny Skorupy. Kaja Krasińska, która pracowała z Józefem Baranem, w kategorii klas IV - VI zaprezentowała "Po drugiej stronie lustra" Lewis’a Carroll’a. W tej samej grupie uczestników Marlena Janiec urzekła jurorów interpretacją wiersza pod tytułem "Uwierz, że marzenia się spełniają" nieznanego autora, przygotowaną z Magdaleną Rudziejewską-Rudziewicz. Michał Subik, który w grupie recytatorów z najstarszych klas podstawówek pracował z Katarzyną Zimowską, wystąpi w turnieju wojewódzkim z "Dziewczyną" Bolesława Leśmiana. Listę nominowanych uzupełnia Karol Bieniek, występujący w kategorii recytatorów ze szkół ponadpodstawowych, który razem z Moniką Nitkiewicz-Mitrut przygotował na konkurs kolaż tekstów "Otwieranie" Marcina Kurcbucha i "Szczęście" Bronisława Broniewskiego.

Na liście wyróżnionych znaleźli się: Franciszek Machul z Zespołu Placówek Oświatowych w Gościeradowie (op. Małgorzata Tomczyk), Oliwia Ptaszek ze Szkoły Podstawowej w Blinowie (op. Agata Szabat), Julia Twardygrosz ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym (op. Agnieszka Wolanin), Amelia Gajur z PSP w Liśniku Dużym (op. Magdalena Rudziejewska-Rudziewicz), Zuzanna Depa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie (op. Anna Buława) i Szymon Partyka z SP w Trzydniku Dużym (op. Aldona Borowska).

Najlepszych recytatorów z powiatu kraśnickiego w tym roku oceniały - kierownik Biura Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Małgorzata Gryglicka-Szczepaniak, kierownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku Agnieszka Gremlas i bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym Dorota Laskowska.

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy i książki, ufundowane przez organizatorów ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku i Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym. Oprócz jurorek wręczyli je wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i sekretarz Tomasz Mularczyk oraz dyrektor miejscowego ośrodka kultury Ewa Sobota.

Najlepsi recytatorzy z klas I - III i IV - VI wystąpią w turnieju wojewódzkim 28 listopada, a ich starsi koledzy z klas VII - VIII, szkół ponadpodstawowych i dorośli przystąpią do ostatniego etapu rywalizacji dzień później. Tegoroczne zmagania w ramach 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego zakończy koncert laureatów, który odbędzie się w Lublinie 6 grudnia.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-powiatowy-turniej-jesiennych-recytatorow-foto,29872,1.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: