r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Nominacje dla jesiennych recytatorów
15-11-2023

Nominacje dla jesiennych recytatorów

Uczniowie z Olbięcina, Woli Trzydnickiej i Trzydnika Dużego zdobyli nominacje do turnieju powiatowego tegorocznego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Eliminacje gminne odbyły się we wtorek 14 listopada w miejscowym ośrodku kultury.

Jurorzy ocenili łącznie 36 recytatorów, którzy deklamowali teksty, nawiązujące do hasła tegorocznej edycji konkursu - "Sny i marzenia".

Najlepiej wypadli Hanna Jagiełło i Alicja Mozgawa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie, Kamila Partyka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Trzydnickiej oraz Julia Twardygrosz i Szymon Partyka ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym.

Hanna Jagiełło, która przygotowywała się do konkursu pod opieką Agaty Pyrzyny, zdobyła nominację za "Marzenia" Hanny Niewiadomskiej. Alicja Mozgawa, pracująca w Krystyną Maciąg, wystąpi w turnieju powiatowym z tekstem "Z lat dziecięcych" Bolesława Leśmiana. Kamila Partyka, która pracowała z Agnieszką Dziewą, ujęła jurorów wierszem "Złoty kubek" Teofila Lenartowicza. Julia Twardygrosz zaprezentowała utwór "A jak będę dorosła" Danuty Wawiłow, przygotowany pod kierunkiem Agnieszki Wolanin, a Szymon Partyka "Dialog z pluskwą" Ludwika Jerzego Kerna, który przygotował z Aldoną Borowską.

Uczestników wtorkowych eliminacji oceniali - dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Polichnie Ewa Bałoń, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie Roman Biss i Andrzej Grzyb z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie. Uczestnikom przesłuchań gratulowali również wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i sekretarz Tomasz Mularczyk.

Nominowana piątka wystąpi w eliminacjach powiatowych, które również odbędą się w Trzydniku Dużym w czwartek 16 listopada. Laureatów 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego poznamy pod koniec listopada.

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-nominacje-dla-jesiennych-recytatorow-foto,29864,1.html

 

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: