r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Ku chwale Niepodległej
13-11-2023

Ku chwale Niepodległej

Tegoroczne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Trzydnik Duży rozpoczęły się już w niedzielę 5 listopada, ale główne uroczystości odbyły się w minioną sobotę. Ich uczestnicy najpierw spotkali się na mszy świętej w kościele w Woli Trzydnickiej, a potem wzięli udział w akademii w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.

Modlitwę w intencji ojczyzny poprowadzili księża - dziekan Henryk Bogdanienko i Bartosz Skoczylas z parafii w Woli Trzydnickiej oraz Jan Wilk, proboszcz parafii w Rzeczycy Ziemiańskiej. Po eucharystii wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, sekretarz Tomasz Mularczyk, dyrektor ośrodka kultury Ewa Sobota, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie Małgorzata Czachór oraz prezes Koła Pszczelarskiego Jan Drewniak złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach pamięci narodowej.

Popołudniową część sobotnich obchodów, która odbyła się w GOK w Trzydniku Dużym, rozpoczęło okolicznościowe wystąpienie wójta Krzysztofa Serafina, po którym uczestnicy obchodów obejrzeli wzruszający spektakl w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie, przygotowany przez Izabelę Karwat, Małgorzatę Nowak, Janusza Pawłowskiego, Agnieszkę Maciąg i Agatę Pyrzynę.

Ponadto, działająca w trzydnickim ośrodku kultury grupa akrobatyczna "AkroTrzy", pracująca z instruktorką Darią Just, zaprezentowała widowiskowy układ, symbolicznie nawiązujący do polskiej drogi ku niepodległości.

Występy lokalnych artystów podziwiali m.in.: członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego Henryk Flis, sekretarz gminy Tomasz Mularczyk, radni, dyrektorzy - Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym Ryszard Wolanin i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie Anna Kot, gminny komendant OSP Marian Dyguś, Edward Sosnówka z kraśnickiego oddziału Związku Piłsudczyków RP, członkowie Klubu Seniora "Radość Życia" i kół gospodyń wiejskich oraz rodzice młodych artystów.

Dopełnieniem obchodów było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z solistkami ośrodka kultury Kamilą Łączuk i Alicją Mozgawą, przy akompaniamencie instruktora GOK Sławomira Nowaka, oraz wystawa rękodzieła Grupy Koleżanek z Rzeczycy Księżej.

W przeddzień sobotnich uroczystości w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym odbył się Niepodległościowy Turniej Piłki Siatkowej. W zawodach, które otworzył wójt Krzysztof Serafin, wzięły udział cztery drużyny. Najlepiej spisał się KS GOK Trzydnik Duży I, drugie miejsce zajęło Nadleśnictwo Gościeradów, na trzecim stopniu podium stanął AKS Kraśnik, a na czwartej pozycji turniej ukończył KS GOK Trzydnik Duży II.

Kolejne wydarzenia, związane ze 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Trzydnik Duży będą się odbywać jeszcze przez kilka najbliższych dni. Ostatnim ich akcentem będzie Niepodległościowy Turniej Szachowy, który zostanie rozegrany 18 listopada w świetlicy w Rzeczycy Ziemiańskiej.

Pełny program uroczystości i imprez towarzyszących jest dostępny na profilu trzydnickiego ośrodka kultury na Facebook’u.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-ku-chwale-niepodleglej-foto,29851,1.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: