Aktualności

Zawody
10-11-2023

Sportowcy dla niepodległej

Około 100 zawodniczek i zawodników wzięło udział w Niepodległościowym Międzyszkolnym Turnieju Tenisowo-Warcabowym, który w czwartek 9 listopada odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym. To jeden z dwóch sportowych akcentów tegorocznych obchodów narodowego święta.

Drugim będzie planowany na piątek Niepodległościowy Turniej Piłki Siatkowej z udziałem dorosłych drużyn.

W czwartkowych zawodach rywalizowali uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Trzydnik Duży, a zmagania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Klasyfikacja pingpongistów była prowadzona oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, a turniej warcabowy odbywał się w jednej kategorii.

Zwyciężczynią turnieju tenisa stołowego w najmłodszej grupie uczestników z klas IV została Iga Zaręba z Rzeczycy Księżej, która jako jedyna wystartowała w tej kategorii wiekowej, a rywalizowała razem ze swoimi rówieśnikami. Wśród dziewcząt z klas V - VI najlepiej spisała się Alicja Mozgawa z Olbięcina, drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka Lena Zembrowicz, trzecia była Julia Jocek z Trzydnika Dużego, a czwarta Zuzanna Tokarz z Rzeczycy Ziemiańskiej. Spośród najstarszych pingpongistek z klas VII - VIII najlepsza okazała się Patrycja Ćwikła z Olbięcina, na drugim stopniu stanęła Kinga Warchoł z Trzydnika Dużego, trzecie miejsce zajęła Emilia Kowalska z Olbięcina, a czwarte Zofia Stępień z Trzydnika Dużego.

Turniej tenisowy w najmłodszej kategorii wśród chłopców wygrał Marcel Zięba z Rzeczycy Ziemiańskiej, drugi był Hubert Matyzbon z Trzydnika Dużego, trzecie miejsce zajął Louie Klein z Olbięcina, a czwarte jego szkolny kolega Oliwier Jarzębowski. W kategorii uczniów klas V - VI najlepszy okazał się Ksawery Syroka z Rzeczycy Księżej, na drugim stopniu podium stanął Bartłomiej Długosz z Olbięcina, trzeci był Bartosz Ożóg także z Olbięcina, a czwarty Franciszek Szczuka z Rzeczycy Ziemiańskiej.

Spośród najmłodszych uczestników turnieju warcabowego najlepiej wypadł Miłosz Paździerz z Rzeczycy Ziemiańskiej, drugie miejsce zajęła Dominika Latawiec z Trzydnika Dużego, trzeci był Mikołaj Koper z Rzeczycy Ziemiańskiej, a czwarty Szymon Zięba z Olbięcina. W kategorii uczniów klas V - VI zwyciężył Dominik Syroka z Rzeczycy Księżej, przed Antoniną Gac z Olbięcina, Julią Świrkosz z Rzeczycy Ziemiańskiej i Sebastianem Szymańskim z Łychowa. Rywalizację najstarszych warcabistów z klas VII - VIII wygrał Kacper Świderek z Rzeczycy Ziemiańskiej, a na kolejnych pozycjach uplasowali się uczniowie ze szkoły w Trzydniku Dużym - Dominik Kułaga, Adrianna Jocek i Hubert Bieszcz.

Najlepsi pingpongiści i warcabiści odebrali dyplomy, a wszyscy uczestnicy czwartkowych zawodów otrzymali gadżety sportowe.

Turniej otworzył dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym Ryszard Wolanin, a sędziami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego.

W piątek 10 listopada w hali trzydnickiej podstawówki do rywalizacji przystąpią dorosłe drużyny siatkarzy. W Niepodległościowym Turnieju Piłki Siatkowej, który rozpocznie się o 18.30, zapowiedziały udział cztery zespoły. Będą to dwie ekipy Klubu Sportowego GOK Trzydnik Duży oraz AKS Kraśnik i reprezentacja Nadleśnictwa Gościeradów. Mecze będą się odbywać systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.

Główne uroczystości z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Trzydnik Duży odbędą się w sobotę 11 listopada.

Pełny program obchodów i imprez towarzyszących, które potrwają do 18 listopada można znaleźć na profilu trzydnickiego ośrodka kultury na Facebook’u.