r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Szkoła w  Rzeczycy Ziemiańskiej
09-11-2023

Przetarg na infrastrukturę sportową rozstrzygnięty

Budowa i modernizacja infrastruktury sportowej w gminie Trzydnik Duży jest pewna. Umowa na wykonanie robót właśnie została podpisana, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

Prace będą prowadzone w Rzeczycy Ziemiańskiej i w Trzydniku Dużym. Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rzeczycy Ziemiańskiej zostanie wybudowane boisko wielofunkcyjne z bieżnią i siłownią zewnętrzną, a także wyremontowana sala gimnastyczna. Boisko o wymiarach 44 x 26 metrów będzie przystosowane do gry m.in. w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Bieżnia będzie mieć 60 metrów długości, a siłownia zewnętrzna przy placu zabaw zostanie wyposażona w 10 urządzeń do ćwiczeń. Ponadto w sali gimnastycznej będzie położony nowy parkiet, zostaną odświeżone ściany, wyremontowane łazienki i wewnętrzna kanalizacja sanitarna oraz wymienione drzwi i oświetlenie. Natomiast na stadionie w Trzydniku Dużym gmina chce postawić budynek gospodarczy i utwardzić teren przed nowym obiektem.

Prace będą kosztować ponad 2 miliony 230 tysięcy złotych, z czego 1 milion 800 tysięcy to środki z "Polskiego Ładu". Obydwa zadania mają być zrealizowane w ciągu 10 miesięcy.

To nie jedyne inwestycje w szkolną infrastrukturę sportową w gminie Trzydnik Duży. Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olbięcinie powstaje nowoczesna hala sportowa, na którą samorząd otrzymał niedawno dodatkowe pieniądze z ministerstwa edukacji. Z programu "Inwestycje w oświacie" gmina pozyskała 500 tysięcy złotych, a wcześniej miała już przyznanych 5 milionów 400 tysięcy z "Polskiego Ładu". Całe zadanie będzie kosztować 7 milionów 700 tysięcy złotych. Brakującą kwotę gmina wyłoży z własnego budżetu.

Nowa hala będzie mieć wymiary 28 x 18 metrów, a w łączniku znajdą się sale lekcyjne, sala do zajęć fitness i rehabilitacji, szatnia, sanitariaty, pokój nauczycielski i magazyn na sprzęt sportowy.


(fot. arch. ZSP w Rzeczycy Ziemiańskiej)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-przetarg-na-infrastrukture-sportowa-rozstrzygniety,29829.html?p=1

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: